Pasiūlymas galioja iki: 2024.11.30
Prostatos vėžio diagnostikos tyrimai
Prostatos vėžio diagnostikos programa
23 Eur 62 Eur tik iki lapkričio 30 d.
Lapkritis – prostatos vėžio mėnuo, todėl Hila gydytojai kviečia vyrus pasirūpinti savo sveikata ir atlikti vėžio žymenų PSA (prostatos specifinio antigeno) ir LPSA (laisvojo prostatos specifinio antigeno) tyrimus specialia kaina.
Minėti tyrimai atliekami iš kraujo mėginių ir šiuo metu yra patikimiausios priemonės pirminei prostatos vėžio diagnostikai. Su jų pagalba galima aptikti ankstyvos stadijos prostatos vėžį, maždaug prieš 6 mėn. iki aptinkant naviką kitais diagnostikos metodais.
Prostatos vėžys – dažniausia vyrų onkologinė liga Lietuvoje. Kasmet Lietuvoje nustatoma per 2,5 tūkstančių naujų ligos atvejų. Nustačius ankstyvos stadijos vėžį, jo gydymas dažniausiai būna efektyvus. Deja, ligos simptomai ilgą laiką nejuntami, todėl apie 50 proc. atvejų Lietuvoje aptinkamas vėlyvų stadijų prostatos vėžys.
Visus vyrus kviečiame nelikti abejingus savo sveikatai. Vėžys nesirenka aukų pagal amžių ar pajamas. Jis gali užklupti pačius artimiausius mums žmones: vyrą, tėvą, brolį ar sūnų. O savalaikė patikra gali apsaugoti mūsų šeimas nuo nereikalingo skausmo, emocinių ir finansinių rūpesčių, kuriuos sukelia kova su prostatos vėžiu.
Pasinaudokite akcija ir atlikite tyrimus svarbius prostatos vėžio prevencijai.
Tiriamas:
- Prostatos specifinis antigenas (PSA)
- Laisvas prostatos specifinis antigenas (LPSA)
Kraujo paėmimo paslauga kainuoja papildomai (5 Eur).
Hila centre tyrimus galite atlikti anonimiškai – jei to pageidaujate, informuokite Hila personalą.
Ar būtina registruotis?
Registracija nėra būtina, tiesiog atvykite ir kreipkitės į registratūrą.
Kaip sužinoti tyrimų rezultatus?
Tyrimų rezultatai bus parengti per 1-3 darbo dienas.
Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.
Ką daryti, jei tyrimo rezultatai rodo pakitusius PSA ir LPSA rodiklius?
- Pakitęs PSA dar nereiškia, kad vyras serga vėžiu. PSA ir LPSA pokyčiai kraujyje leidžia tik įtarti prostatos vėžį. Minėtų antigenų pokyčiai taip pat būdingi sergant prostatos uždegimu arba gerybiniu prostatos išvešėjimu.
- Jei nustatoma PSA ir LPSA pakitimų, o prostatos apčiuopos metu randama pakitusios prostatos požymių, Hila gydytojai urologai rekomenduoja atlikti išsamesnius tyrimus. Įprastai atliekama prostatos echoskopija ir biopsija.
- Tik prostatos biopsija gali parodyti, ar vyras serga prostatos vėžiu, ar ne. Procedūros metu atliekant echoskopiją, įvedus zondą į tiesiąją žarną, paimama prostatos audinio dalelių. Procedūra nėra skausminga, atliekama taikant vietinę nejautrą. Pacientui pageidaujant, ją galima atlikti ir taikant bendrinę nejautrą.
- Atlikus tyrimus ir aptikus PSA ir LPSA pakitimų, rekomenduojame registruotis gydytojo urologo konsultacijai ČIA
Kam rekomenduojame išsitirti?
Dėl PSA ir LPSA tyrimų tikslingiausia kreiptis vyresniems nei 50 m. vyrams.
Jei giminėje yra buvę prostatos vėžio atvejų, rekomenduojama atlikti tyrimus ankstesniame amžiuje pasitarus su savo šeimos gydytoju ar gydytoju urologu.
Kaip pasiruošti PSA tyrimui?
- Rekomenduojame 48 valandas iki tyrimo neturėti lytinių santykių (ejakuliacijos), aktyviai nesportuoti ir nevažiuoti dviračiu.
- Pacientai neturėtų atlikti PSA kraujo tyrimo, jeigu serga ūmia šlapimo takų infekcija, yra peršalę, karščiuoja – tokiu atveju tyrimą reikėtų atidėti. Nors nėra tikslių rekomendacijų, persirgus šlapimo takų infekcija, prostatos tyrimą rekomenduojama atlikti po pasveikimo praėjus ne mažiau kaip 2–8 savaitėms.
- Maistas neturi įtakos PSA tyrimo rezultatams, todėl leidžiama būti pavalgius prieš kraujo tyrimą.