Vaikų neurologai
Gydytojas vaikų neurologas diagnozuoja ir gydo įgimtas ir įgytas vaikų nervų sistemos ligas (cerebrinį paralyžių, tikus, epilepsiją, hidrocefaliją, psichomotorinės raidos sutrikimus ir kt.) nuo gimimo iki 18 m. amžiaus. Vaikų neurologas teikia rekomendacijas, kaip atitolinti komplikacijas ir maksimaliai kokybiškai gyventi sergant neurologine liga, taip pat konsultuoja patiriančius galvos skausmą, traumas, miego sutrikimus, nevalingus judesius (tikus) ir kitus neurologinius sutrikimus.
Vaikų neurologai daugiau dėmesio skiria vaikų amžiui būdingoms neurologinėms problemoms, dalis jų susijusios su vystymosi sutrikimais ir genetiniais veiksniais.
Tuo tarpu suaugusiųjų gydytojai neurologai, be dažniausiai pasireiškiančių neurologinių problemų – galvos skausmų, miego, periferinės nervų sistemos sutrikimų, gydo įvairias lėtines būkles, kurios įprastai pasireiškia vyresniame amžiuje, pvz., Alzheimerio, Parkinsono liga, insultas.
Į kokius simptomus tėvai turėtų atkreipti dėmesį ir kaip pasiruošti vizitui pas vaikų neurologą?
Simptomai, kuriuos pastebėjus „Hila“ centro vaikų neurologas rekomenduoja pasikonsultuoti su specialistu:
- Galvos skausmas, svaigimas.
- Miego sutrikimai – nemiga, pernelyg dažnas atsibudimas.
- Nuolatinis nuovargis, energijos stoka, išsekimas.
- Netikėtas ir nepagrįstas agresyvumas.
- Traukuliai ar epilepsijos požymiai, sąmonės praradimas.
- Tikas, nevalingi judesiai.
- Staiga neaiškiai kalba (po galvos traumos).
- Šeimoje yra epilepsijos ar kitokių įgimtų nervų ligų atvejų.
Gydytojo vaikų neurologo konsultacija gali būti reikalinga vaikams po sudėtingo ir komplikuoto nėštumo ir / ar gimdymo, pernelyg neramiems kūdikiams, lėčiau besivystantiems vaikams.
Skirtingais vaiko raidos etapais tėvai susiduria su įvairiomis nerimą keliančiomis situacijomis, pvz., kuomet bendraamžis jau vaikšto, kalba ar / ir demonstruoja kitokius savarankiškumo įgūdžius, o jo vaikas dar ne. Tokius ir panašius klausimus verta aptarti su vaikų neurologu, kuris įvertins, ar tai vaiko amžių atitinkantys raidos ypatumai, ar visgi patologija.
Kaip pasiruošti vizitui pas vaikų neurologą?
Jūsų vizitas pas gydytoją neurologą bus efektyvesnis, jei atvykdami pasirūpinsite, kad vaikas būtų pailsėjęs, pavalgęs (ypač kūdikiai ir mažesnio amžiaus vaikai), galbūt mylimas vaiko žaislas padės jam jaustis patogiau ir sumažins stresą vizito metu.
Jei paskirti vaistai, žinokite jų pavadinimus, vartojamas dozes, turėkite atliktų tyrimų rezultatus.
Rekomenduojame užsirašyti, kokie vaiko simptomai kelia jums nerimą, kiek laiko juos pastebite.
Sudarykite sąrašą klausimų, kuriuos norėtumėte aptarti su neurologu, kad vizito metu nepraleistumėte svarbių aspektų.
Gydytojas vaikų neurologas
Kokie diagnostikos ir gydymo metodai dažniausiai taikomi vaikų neurologijoje?
Tiksliai nustatyti diagnozę ir paskirti gydymą, o vėliau stebėti ligą ir prireikus koreguoti gydymą gydytojui neurologui padeda tyrimai:
- Laboratoriniai.
- Rentgenas.
- Kaklo kraujagyslių echoskopija.
- Kompiuterinė tomografija (KT).
- Magnetinio rezonanso tomografija (MRT).
- Elektroencefalografija (EEG). Šiuo metu Hila centre atliekame tik suaugusiems.
- Elektroneuromiografija (ENMG).
Individualiu atveju gali prireikti ir kitų specialistų – akių gydytojo, endokrinologo, ausų, nosies ir gerklės (LOR) gydytojų, psichoterapeuto konsultacijos.
Privatus vaikų neurologas Vilniuje
Neurologija – viena svarbiausių „Hila“ centre teikiamų medicinos paslaugų.
Vaikų neurologas Vilniuje, „Hila“ centre, konsultuoja, ištiria ir paskiria gydymą atvykus tiek su siuntimu, tiek be jo, tačiau turintiems siuntimą taikoma mažesnė konsultacijos kaina.
„Hila“ gydytojai neurologai įprastai diagnozuoja ligą ir skiria gydymą per 1 dieną.
Kai kuriais atvejais galutinei diagnozei patvirtinti reikia ištyrimo, kuris gali užtrukti ilgiau nei vieną dieną. Apie tokius atvejus jus informuos gydytojas arba tyrimą atliekantis medicinos personalas.