2020 11 19

COVID-19, gripas ar peršalimas – atsakymas vos per valandą

Covid tyrimas 1 784x480px

Nuo šiol mūsų centre galite vos per vieną valandą sužinoti, ar nesergate Covid-19 infekcija, ar pasireiškę simptomai yra sukelti šiuo metu siaučiančio gripo viruso ar peršalimo ligų. Naujas centre įdiegtas tyrimas į šiuos klausimus leis atsakyti ne tik greitai, bet ir pateiks patikimą atsakymą, kurio tikslumas siekia net 97 proc.

„Kaip ir ankstesniais sezonais šiuo metu Lietuvoje ir visoje Europoje siaučia tiek gripo virusas, tiek kitos peršalimo ligos. Tačiau pasaulį drebinant koronaviruso pandemijai, bet kokie šioms ligoms būdingi simptomai sukelia daug nerimo tiek dėl savo, tiek aplinkinių sveikatos. Dabar jau galime ne tik diagnozuoti užsikrėtimus Covid-19 infekcija, bet ir itin tiksliai atsakyti į klausimą, kas sukėlė nerimą keliančius negalavimus ir tai padaryti vos per valandą“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Laboratorinės diagnostikos centro vadovė Monika Mauliūtė.

Pasak jos, šį tyrimą naudinga atlikti keliais atvejais. Pavyzdžiui, kai dėl darbinių priežasčių ar suplanuotų neatidėliotinų kelionių svarbu itin greitai įsitikinti, jog nesergama Covid-19 infekcija. Taip pat, tais atvejais, kai pajutus peršalimui, o kartu ir gripui bei koronavirusui būdingus simptomus, siekiama greitai ir patikimai išsiaiškinti, kokia yra tikroji šių negalavimų priežastis.

„Kaip ir atliekant įprastą Covid-19 tyrimą, šis tyrimas taip pat atliekamas imant tepinėlį iš nosiaryklės (PGR metodu), griežtai laikantis visų saugumo rekomendacijų. Atliekant šį tyrimą galime itin tiksliai identifikuoti tiek Covid-19, tiek gripo infekcijų sukėlėjus ir atsakyti į klausimą, kuris iš šių virusų sukėlė jaučiamus negalavimus, arba neaptikus minėtų virusų, pagrįstai daryti išvadą, jog žmogų kamuoja tiesiog peršalimas, kurį gali sukelti daugybė mūsų aplinkoje cirkuliuojančių mikroorganizmų“, – pasakoja M. Mauliūtė.

Laboratorinės diagnostikos centro vadovė atkreipia dėmesį, kad neatlikus specialaus tyrimo, savarankiškai išsiaiškinti jaučiamų negalavimų sukėlėją praktiškai neįmanoma, mat tiek koronavirusas, tiek gripas ir net peršalimas pasireiškia labai panašiais simptomais, tokiais kaip kosulys, karščiavimas ar bendras silpnumas. Taigi, tiksliai įvardinti patiriamų simptomų priežastį galima tik atlikus tyrimą.

Šio tyrimo rezultatai valandos laikotarpiu išsiunčiami gavėjo nurodytu elektroninio pašto adresu.

Naudinga žinoti: simptomai būdingi Covid-19, gripui ir peršalimo ligoms

Simpomai COVID-19 Gripas Peršalimas
Kosulys + + +
Karčiavimas + +  
Dusulys + +  
Kūnos skausmas + +  
Gerklės skausmas +   +
Mieguistumas + +  
Galvos skausmas   +  
Čiaudulys     +
Sloga     +
Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.