Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2024 11 25

Daugiau galimybių gyvenantiems su lėtiniu skausmu – Vilniuje duris atvėrė nauja skausmo klinika

Hila Skausmo klinika

Lėtinis skausmas – tai skausmas, kuris nuolat ar periodiškai pasikartojant trunka ilgiau nei tris mėnesius. Su tokiu skausmu, Europos skausmo federacijos duomenimis (EFIC), gyvena kas penktas Lietuvos gyventojas. Vis dėlto, visoje šalyje veikia vos kelios specializuotas intervencines skausmo gydymo paslaugas teikiančios klinikos. Š. m. spalį šiems žmonėms atsirado daugiau vilties – Vilniaus Antakalnio mikrorajone duris atvėrė nauja skausmo klinika, kurioje bus atliekamos invazinės skausmo gydymo procedūros, gelbstinčios tada, kai kiti būdai neveiksmingi.

 

Dažniausiai lėtinis skausmas kankina nugaros, sąnarių ar galvos srityse. Gydytojai pastebi, kad į skausmo klinikas pacientai dažniausiai kreipiasi jau tuomet, kai skausmo pojūtis pasiekia 7 balus iš 10. Pasak specialistų, tai – jau stiprus skausmas, reikšmingai veikiantis gyvenimo kokybę. Neretai jis keičia ne tik įprastas veiklas, bet ir lemia trūkinėjančius socialinius ryšius, neigiamai veikia psichoemocinę būklę, o kas trečias ilgainiui tampa priklausomas nuo jį supančių artimųjų.

„Daugybė žmonių mūsų šalyje gyvena su lėtiniu skausmu, kuriam gydyti netinkami ar yra neefektyvūs konservatyvūs gydymo būdai vaistais ar išorinio naudojimo priemonėmis. Vis dėlto, vietų, kur kreiptis specializuotos pagalbos, jiems nėra daug – pažangios skausmo gydymo procedūros, tiesiogiai veikiančios skausmo perdavimo signalus, dažniausiai atliekamos didžiosiose gydymo įstaigose, nes tam būtina ir specifinė įranga, ir skausmo gydymo specialistų komanda. Suprasdami poreikį ir jau turėdami plačias skausmo diagnostikos galimybes, nusprendėme žengti dar vieną žingsnį – įdiegėme naują modernią įrangą, pritaikėme patalpas ir tikime, kad nuo šiol galėsime prisidėti prie skausmo gydymo paslaugų prieinamumo gerinimo bei padėti pacientams greičiau gauti jiems aktualų gydymą“, – sako naujos skausmo klinikos duris atvėrusio Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ Medicinos padalinio vadovas, gydytojas dr. Simonas Ūselis.

Lėtinio skausmo gydymas – kompleksiškas ir multidisciplininis

Besitęsiančio skausmo gydymas  – kompleksiška užduotis ir gydytojams, nes jo priežastys gali būti skirtingos. Jį gali lemti traumos, infekcijos, lėtinės ligos, kartais skausmas gali apimti ir, rodos, be akivaizdžiai matomos priežasties.

Naujoje skausmo klinikoje suburta didelė multidisciplininė gydytojų komanda: gydytojai neurologai, neurochirurgai, anesteziologai-reanimatologai besispecializuojantys skausmo gydyme bei radiologai.  Visi šie specialistai konsultuoja, tiria ir gydo pacientus kenčiančius įvairaus pobūdžio skausmą.  

Technologijos prilygsta Šveicarijos ir Vokietijos klinikoms

Nuodugniai diagnostikai naudojama lazerio sukeltųjų potencialų tyrimų įranga.  Ji leidžia nustatyti nervinių skaidulų pažaidas, galinčias sukelti šių impulsų perdavimo sutrikimus.

„Mūsų žiniomis, kol kas esame vieninteliai Lietuvoje, turintys būtent šią įrangą. Tokią dažniau galima sutikti skausmo gydyme jau pažengusiose šalyse: Šveicarijoje ar Vokietijoje“, –  sako S. Ūselis.

Lokaliam skausmui gydyti atliekamos injekcijos į sąnarius ir trigerinius (padidinto dirglumo) skausmo taškus, taip pat prireikus bus atliekama kaklo, krūtinės, liemens srities kriodestrukcija ir kitų nervų krioterapija, kuomet šalčiu atliekama nervo dekompresija ar neurolizė – dėl ko efektyviai sumažėja ar visai išnyksta skausmas. Gydymo efektas trunka nuo 6 mėn. iki 2 m. ir ilgiau.

Klinikoje taip pat įdiegta įranga, pritaikyta atlikti įvairaus pobūdžio invazines skausmo gydymo procedūras. Visa skausmo klinikos įranga: nuo mobilios rentgeno sistemos, vadinamos C lanku, iki daugiafunkcinio anglies pluošto stalo, specialaus invazinėms procedūroms pritaikyto ultragarso aparato bei krioabliacijos aparato ir apšvietimo sistemos leidžia gydytojams greitai, tiksliai ir saugiai teikti skausmo gydymo procedūras.

Planuojama, kad įsibėgėjus klinikos darbui, joje minėtas procedūras bus galima atlikti iki 20 pacientų per dieną. Skaičiuojama, kad į skausmo klinikos įrengimą bei jai reikalingą modernią įrangą „Hila“ investavo daugiau kaip 250 tūkst. eurų.

Apie „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą

Prieš 30 metų Vilniuje, V. Grybo gatvėje, įkurtas privatus Medicinos diagnostikos ir gydymo centras auga ir plečia sveikatos priežiūros paslaugų spektrą.  2023 m. Medicinos diagnostikos ir gydymo centras tapo „Hila“ ir atvėrė du naujus padalinius sostinėje  – „Hila“ Šeimos medicinos centrą Laisvės pr. ir „Hila“ Reabilitacijos ir sporto medicinos centrą Lvivo g. Šiandien „Hila“ yra viena didžiausių ir bene daugiausiai sveikatos priežiūros paslaugų teikianti privati medicinos įstaiga Lietuvoje. Joje pacientams teikiama per 2000 diagnostikos ir gydymo paslaugų – nuo profilaktinio sveikatos patikrinimo iki dienos chirurgijos operacijų ir kokybiškos reabilitacijos.

Dalintis

Nedelskite, rūpinkitės savimi!

Registruotis konsultacijai
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų pasiūlymų

Gydytojų patarimai ir specialūs pasiūlymai tik prenumeratoriams