2009 07 30

Hila atlikta 100-oji litotripsijos procedūra

2009 07 30

Š. m. liepos 30 dieną Medicinos diagnostikos centre gyd. urologas echoskopuotojas Narimantas Balčiūnas atliko 100-ąją ekstrakorporinės litotripsijos procedūrą.

38 metų vadybininkui iš Vilniaus vos per 40 minučių sėkmingai susmulkintas beveik 1 cm dydžio akmuo inkste. Pacientas jaučiasi puikiai ir džiaugiasi, kad procedūra buvo visiškai neskausminga.

Medicinos diagnostikos centre pirmoji litotripsijos procedūra buvo atlikta 2009 m. vasario mėnesį. Nuo tada įvairaus amžiaus žmonėms iš visos Lietuvos moderniu Dornier Compact Sigma litotriptoriumi buvo atliekamos inkstų ir šlapimtakių akmenų šalinimo procedūros. Litotriptoriaus privalumas yra tas, kad jis ultragarsu aptinka net tuos akmenis, kurie yra susidarę iš šlapimo rūgšties druskų ir nėra matomi rentgenu.

Medicinos diagnostikos centre atliekamas litotripsijos procedūras socialiai draustiems pacientams kompensuoja teritorinės ligonių kasos pagal nustatytą tvarką ir bazinius įkainius.

Daugiau kaip 90 proc. inkstų ir šlapimtakių akmenligės atvejų gali būti sėkmingai gydomi be operacijos – ekstrakorporinės litotripsijos būdu.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.