2010 07 07
Hila kineziterapijos paslaugos vaikams – su 20 proc. nuolaida
Visą vasarą, iki rugpjūčio 31 dienos, Medicinos diagnostikos centre vaikų iki 18 m. laikysenos tyrimams, individualių programų sudarymui ir užsiėmimams sporto salėje taikoma 20 proc. nuolaida.
„Vasara – tinkamas laikas pasirūpinti taisyklinga vaikų laikysena ir sveikata. Ydinga laikysena – ne vien išorės defektas. Ji trukdo normaliai vidaus organų veiklai. To pasekmė – nuovargis, nuolatiniai nugaros srities skausmai, sutrikusi širdies ir kvėpavimo sistemų veikla“, – sako Medicinos diagnostikos centro kineziterapeutė Agnė Bagdonaitė.
Pirmiausia į vaikų laikyseną dėmesį turėtų atkreipti tėvai. Kartais nukrypimus nuo normos galima pastebėti plika akimi. Tačiau neretai pirmieji taisyklingos laikysenos sutrikimai yra nežymūs. Todėl visada geriausia kreiptis į specialistus – vaikų gydytojus ortopedus arba gydomosios mankštos specialistus kineziterapeutus.
Ypač svarbu vaiko laikyseną patikrinti intensyviuoju stuburo augimo periodu: mergaičių – 4–6 m. ir 11–14 m., berniukų – 6–8 m. ir 13–16 m. Šio amžiaus vaikų laikyseną privalu tikrinti 2–3 kartus per metus. Taip galima išvengti rimtų sveikatos problemų dėl netaisyklingos laikysenos ir diagnozuoti galimus stuburo vystymosi sutrikimus. Kito amžiaus vaikams reikėtų profilaktiškai pasitikrinti ne rečiau kaip kartą per metus.
„Labai svarbu reguliariai tikrinti vaikų laikyseną. Tik taip galima laiku diagnozuoti nukrypimus ir neleisti jiems progresuoti. Daugybės negalavimų, diagnozuotų per vėlai, visiškai išgydyti nebeįmanoma. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į pakumpusius pečius, įdubusią krūtinės ląstą, atsikišusį pilvą. Tai – signalas, kad laikas susirūpinti vaiko laikysena“, – teigia A. Bagdonaitė.
Specialistai kartu su tėvais aiškinasi, kodėl atsirado vaiko laikysenos pakitimų. Siekiama apsaugoti vaiką nuo tų veiksnių įtakos ir imtis priemonių, kad jis neužaugtų luošas.
Medicinos diagnostikos centro kineziterapeutės B. Žukauskaitė ir A. Bagdonaitė, vertindamos vaikų laikyseną, atlieka daugybę tyrimų. Pirmiausia vaikas iš visų pusių apžiūrimas, paprašoma jo atlikti nemažai specifinių judesių. Taip įgudusios specialistės nustato, ar yra laikysenos nukrypimų nuo normos. Po to cirtometru įvertina stuburo fiziologinius linkius. Jų grafinį vaizdą kineziterapeutės perkelia ant specialaus popieriaus, gautus rezultatus analizuoja ir įvertina. Vėliau skoliometrijos metodu nustatomi stuburo slankstelių keterinių ataugų nukrypimai nuo stuburo vidurio linijos. Tyrimų metu naudojama skaitmeninė fotografija ypač svarbi stebint stuburo būklės pokyčius, vykstančius taikant kineziterapinį gydymą.
Atlikus minėtus, įvertinama vaiko laikysenos būklė. Jei būtina koreguoti laikyseną, sudaromas individualus gydomosios mankštos planas. Jo paskirtis – fiziniais pratimais ir judesiais, veikiant tam tikras raumenų grupes, ištaisyti laikysenos sutrikimus, stuburo iškrypimus.
Individuali gydomoji mankšta atliekama jaukioje Medicinos diagnostikos centro kineziterapijos salėje. Vaikas mokomas taisyklingai atlikti pratimų kompleksą. Visi pratimai atliekami stebint kineziterapeutėms. Periodiškai vertinama, kokių rezultatų pasiekiama po gydomosios mankštos, kaip keičiasi vaiko laikysena. Gydomoji mankšta koreguojama priklausomai nuo vykstančių pokyčių.
Visus tėvelius kviečiame pasirūpinti vaikų sveikata ir atvykti į Medicinos diagnostikos centrą. Prašome iš anksto registruotis telefonu (8 5) 270 9120.