2012 11 08

Minėdami Diabeto dieną mokykimės ir švieskime kitus!

2012 11 08

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre lapkričio 7, 8 ir 9 dienomis visiems norintiems nemokamai atliekami profilaktiniai gliukozės kiekio kraujyje tyrimai, teikiama informacija apie diabetą. Tokia akcija minima Pasaulinė diabeto diena – lapkričio 14-oji – tapo gražia centro tradicija.

 „Džiaugiuosi, kad jau pirmąją dieną išsitirti gliukozės kiekį kraujyje atvyko per pusšimtį žmonių. Svarbu, kad auga žmonių sąmoningumas rūpintis savo sveikata. Diabeto diena plačiai minima pasaulyje, jos simbolis – mėlynas ratas – reiškia pasaulio bendruomenės vienybę kovoje su diabetu. Smagu, kad prie šio kilnaus tikslo prisidedame ir mes“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Diabeto mokyklos įkūrėja ir puoselėtoja, slaugytoja diabetologė Juzefa Uleckienė.

Naujausiais Higienos instituto sveikatos informacijos centro duomenimis, Lietuvoje įregistruota per 81 tūkst. cukriniu diabetu sergančių žmonių. Šis skaičius auga kasmet.

Pirmieji cukrinio diabeto požymiai – jaučiamas silpnumas, nuovargis, troškulys, krinta svoris, padažnėja šlapinimasis.

Išsitirti nėra sudėtinga. Tereikia atlikti gliukozės kiekio kraujyje tyrimą. Jei tyrimas rodo padidėjusį gliukozės kiekį (daugiau kaip 6 mmol/l) nevalgius, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kad šis nustatytų, sergate ar ne cukriniu diabetu.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre veikiančioje Diabeto mokykloje visi norintieji gali gauti išsamią informaciją apie diabetą ir jo kontrolę.

Gliukozės kiekį kraujyje galima išsitirti lapkričio 8, 9 d. nuo 8 iki 10 val. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, V. Grybo g. 32A, Vilniuje.

2012 m. lapkričio 12 d. (pirmadienį) 16 val. visus besidominčius maloniai kviečiame į praktinį seminarą „Cukrinio diabeto ligos profilaktika ir kontrolės mokymas“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, V. Grybo g. 32A, Vilniuje.

Akcijos partneris UAB „Roche Lietuva“

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.