Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2009 01 24

Naujoji Hila Osteoporozės diagnostikos, gydymo ir sekimo programa suteikia galimybę išvengti kaulų lūžių

2009 01 24

Medicinos diagnostikos centras siūlo specializuotą programą ankstyvai osteoporozės diagnostikai ir ligos eigai stebėti.

Osteoporozė – tai sisteminė kaulų liga, kuriai būdinga maža kaulinė masė dėl kaulų tankio sumažėjimo, todėl padidėja kaulų trapumas ir lūžių rizika. Tai dažna vyresnio amžiaus žmonių kaulų liga. Įvairių tyrimų duomenys rodo, kad antroje gyvenimo pusėje osteoporozinis kaulo lūžimas ištinka vieną iš trijų moterų ir vieną iš aštuonių vyrų.

Kaulų retėjimą galima nustatyti tik specialiais tyrimais. Medicinos diagnostikos centro parengta Osteoporozės diagnostikos, gydymo ir sekimo programa – tai puiki galimybė anksti diagnozuoti osteoporozę. Programą sudaro vidaus ligų gydytojo konsultacija, reikiami kaulų būklei įvertinti laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai.

Paprastai osteoporozė diagnozuojama pavėluotai. Ligos požymiai dažniausiai būna jau įvykusių kaulų lūžių padarinys: skauda juosmenį, silpsta ir greičiau pavargsta raumenys, kamuoja naktinis kojų mėšlungis, jos ypač gausiai prakaituoja, krypsta stuburas, formuojasi kupra, mažėja ūgis.
Dažniausiai lūžta stuburo slanksteliai, šlaunikaulis, dilbis, riešas, dubuo, žastikaulis.

Osteoporozės programa pirmiausia rekomenduojama:

  • visoms moterims, vyresnėms nei 50 m.,
  • moterims, kurioms po 40 m. jau yra pasitaikę kaulų lūžimų,
  •  moterims, kurioms menopauzė prasidėjo anksti (iki 45 metų),
  • vyrams ir moterims, kurie serga ligomis, lemiančioms kaulų retėjimą,
  • vyrams ir moterims, kuriuos tiriant rentgenu nustatoma osteopenija ir/ar slankstelių deformacija. 

Vyresnis nei 50 m. amžius ir moteriška lytis yra pagrindiniai rizikos veiksniai. Tikimybę susirgti osteoporoze padidina paveldimumas – buvę osteoporozės atvejai šeimoje, smulkus sudėjimas, mažas svoris, iki 45 metų pašalintos kiaušidės. Tokie netinkami gyvensenos įpročiai kaip gausus alkoholio, kofeino (daugiau kaip trys puodeliai kavos, arbatos ar „Coca-Cola“ per dieną) vartojimas, rūkymas, maistas, kuriame nepakanka kalcio ar vitamino D, taip pat prisideda prie rizikos susirgti osteoporoze.

Anksti pastebėjus, kad kaulai retėja greičiau nei turėtų, ir laiku pradėjus gydyti, galima sulėtinti ar visai sustabdyti šį procesą ir išvengti grėsmingų komplikacijų.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.