2008 11 17

Pasaulinę diabeto dieną – nemokami gliukozės kiekio kraujyje tyrimai

2008 11 17 v3

Lapkričio 14-ąją, Pasaulinę diabeto dieną, Medicinos diagnostikos centre (V. Grybo g. 32/10, Vilniuje) visiems norintiems buvo atlikti nemokami gliukozės kiekio kraujyje tyrimai. 

Šiemet Pasaulinė diabeto diena skirta vaikų ir paauglių diabetui. „Sergamumas cukriniu diabetu sparčiai didėja tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Jis plinta tarsi epidemija, negailėdamas nei vaikų, nei paauglių. I tipo diabetas, kuriuo suserga vaikai ir jauni žmonės, išauga 3 proc. kasmet, o pradinių klasių vaikų – dar sparčiau, net 5 proc. per metus. II tipo diabetas vis dažniau diagnozuojamas ankstyvame amžiuje – net kai kuriems 8 metų vaikams. Pripažįstama, kad II tipo diabetas susijęs su vaikų nutukimu, netaisyklinga mityba ir gyvensena, paveldimumu. Laiku nediagnozuojamas ir negydomas II tipo diabetas sukelia komplikacijų, netgi ankstyvą mirtį. Daugelis sergančiųjų šia liga apie ją paprasčiausiai nežino. Kiti negauna tinkamos medicinos pagalbos“, – sako Medicinos diagnostikos centro gydytoja vaikų endokrinologė Gražina Mickūnaitienė.

Diabetas yra lėtinė, nepagydoma ir dažnai mirtina liga. Kai organizmas negamina ar gamina nepakankamai insulino, diagnozuojamas I tipo diabetas, kai negali jo panaudoti – II tipo diabetas. Laiku ligą diagnozavus ir tinkamai kontroliuojant galima sumažinti diabeto ir jo sukeliamų komplikacijų riziką. 

Lietuvoje įregistruota per 62 tūkst. diabetu sergančiųjų, iš jų apie 800 I tipo ir apie 60 II tipo diabetu sergančių vaikų.

Visi, neabejingi savo ir savo šeimos sveikatai žmonės turėtų periodiškai išsitirti gliukozės kiekį kraujyje, kad laiku užkirstų kelią grėsmingai plintančiai ir klastingai ligai.

Cukrinis diabetas neretai diagnozuojamas pavėluotai, todėl profilaktiniai sveikatos patikrinimai yra labai svarbi ir veiksminga priemonė cukrinio diabeto ligos prevencijai ir nustatymui. Kasmetinės nemokamų tyrimų akcijos tapo gražia Medicinos diagnostikos centro tradicija, padedančia užkirsti kelią diabetui.

Lapkričio 18 d. visus, norinčius nemokamai pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje vėl kviečiame į Medicinos diagnostikos centrą (V. Grybo g. 32/10, Vilniuje). Gliukozės kiekio kraujyje nustatymo tyrimai bus atliekami nuo 9 iki 12 val.

Akcijos partneriai: UAB „Roche Lietuva“ diagnostikos padalinys ir UAB „Abovita“.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.