Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2020 08 20

Vandens valymo sistema be sintetinio chloro – mažiau dirginama oda ir kvėpavimo takai

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro lankytojams sveikatinti kudikiu ir vaiku plukdymo uzsiemimai su kineziterapeute B.Rusiniene

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos centre įrengta nauja pažangi baseino vandens filtravimo ir valymo sistema. Ją įdiegus, Centro baseine visiškai atsisakyta daugelyje baseinų naudojamo sintetinio chloro. Tai reiškia, kad kur kas mažiau dirginama net itin jautri oda ir kvėpavimo takų gleivinė, o baseine drąsiai laiką leisti gali net patys mažiausi lankytojai. 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos centro vadovas Tadas Puzara

„Vandens terapijos nauda pripažinta visame pasaulyje, o užsiėmimai vandenyje rekomenduojami bet kokio amžiaus ir fizinės būklės žmonėms. Mūsų baseine nuolat lankosi tiek suaugusieji, tiek patys mažiausieji, kartais vos kelių mėnesių amžiaus, todėl mums labai svarbu vandens švara bei kokybė ir tai, kaip jame jaučiasi mūsų klientai. Taigi šią vasarą iš esmės atnaujinome vandens filtravimo ir valymo sistemą ir visiškai atsisakėme daugelyje baseinų tebenaudojamo sintetinio chloro bei įprastų smėlio filtrų. Tai nuo šiol  leidžia ne tik dar geriau užtikrinti vandens švarą, bet ir tai, kad mūsų baseino vanduo nedirgina net pačios jautriausios odos ir kvėpavimo takų“, – sako Reabilitacijos centro vadovas Tadas Puzara.

Atnaujinus vandens filtravimo sistemą, įprastai baseinų vandens filtruose naudojamas smėlis pakeistas naujos kartos aktyvuoto stiklo granulėmis. Šios granulės ne tik efektyviai filtruoja vandenį, bet ir dėl išskirtinių savybių neleidžia filtruose kauptis bakterijoms, dėl kurių ilgainiui nukenčia vandens kokybė. Tai leidžia atsisakyti ir įprastai vandens dezinfekcijai naudojamo agresyvaus sintetinio chloro. Vietoj jo vanduo dezinfekuojamas natūraliu organiškai iš mums įprastos druskos išgaunamu chloru, kuris taip pat efektyviai dezinfekuoja vandenį, tačiau yra kur kas draugiškesnis organizmui.

Tai reiškia, kad organiniu chloru valomas baseino vanduo taip nedirgina odos, neerzina kvėpavimo takų ar akių gleivinės. Reikšmingai sumažinama ir kontaktinių alergijų tikimybė. Taigi, baseine gali drąsiai leisti laiką net itin jautrūs žmonės, tarp jų – net ir patys jauniausi baseino lankytojai – kūdikiai, ar besilaukiančios mamos. Kartu organinis chloras neturi tokio aitraus kvapo kaip įprastas sintetinis.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Grybo g. lankytojams sveikatinti kudikiu ir vaiku plukdymo uzsiemimai.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos centre nuolat vyksta įvairūs vandens terapijos užsiėmimai. Vadovaudamiesi pasaulio mokslininkų pripažintomis metodikomis Centro specialistai taiko vandens terapiją po įvairių nugaros ar galūnių bei sąnarių traumų, chirurginių operacijų, pasitelkdami vandens terapijos privalumus padeda spręsti įsisenėjusio skausmo problemas, gydyti lėtines ligas. Nuo šio rudens vandens terapijos užsiėmimai vedami ir besilaukiančioms mamoms bei kūdikiams.

Vandens terapija plačiai taikoma visame pasaulyje tiek gydymo, tiek sveikatinimo tikslais. Žinoma, kad mankšta vandenyje gali reikšmingai paspartinti įvairių traumų gijimą, palengvinti įvairių lėtinių ligų eigą bei gydymą, taip pat palaikyti gerą fizinę formą, stiprinti imunitetą ir bendrą sveikatą.

Dėl išskirtinių vandens savybių, tokių kaip hidrostatinis slėgis ir plūdrumas, mažėja apkrova sąnariams, raumenų patempimo tikimybė, lengviau dirbti ir širdies bei kraujagyslių sistemai. Dėl to mankštintis vandenyje, pastebi daugelis, atrodo lengviau nei sporto salėje.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.