Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Presbiopijos operacija

Grąžina su amžiumi prarastą regėjimą!

Decoration
Decoration
Decoration
Decoration

Įprastai žmogus iš įvairių atstumų mato gerai, bet bėgant metams lęšiukas tampa standesnis, nebe toks judrus, todėl imame jausti neigiamus regėjimo pokyčius. Šį fiziologinį procesą gydytojai vadina presbiopija.

Presbiopijos operacija – sprendimas tiems, kurie nenori ar negali nešioti akinių dėl su amžiumi išsivysčiusios senatvinės (amžinės) toliaregystės, kuomet pradedama blogiau matyti iš arti, dažniausiai apie 45-50 m.
Pacientams, kuriems nustatyta katarakta, presbiopijos operacija gali išspręsti kelias problemas – pašalinama katarakta ir pagerinamas regėjimas visais atstumais.
Operuojama po vieną akį. Operacijos planuojamos su įmanomai mažiausia galima pertrauka tarp jų, kad smegenims būtų perduodama vienoda informacija, o pacientas patirtų mažiau diskomforto.
Įprastai jau trečią dieną po operacijos galite saugiai vairuoti automobilį ir dirbti kompiuteriu.

Presbiopijos operacijos pasaulyje atliekamos jau daugiau nei 15 metų, mūsų centre – daugiau nei dešimtmetis.
Mūsų centro patirtis rodo, kad 90 procentų pacientų po presbiopijos operacijos tampa nepriklausomi nuo akinių.  Nepaisant jų amžiaus ar to, koks prastas regėjimas buvo prieš operaciją. Dešimtadalis  pacientų naudoja akinius kažkokiam konkrečiam darbui. 
Planuojančiam operaciją pacientui atliekame išsamius tyrimus, po kurių sprendžiame, ar pacientas tinkamas presbiopijos operacijai ir kokių matymo rezultatų galima tikėtis. Operacijos metu specialūs individualiai pagaminti intraokuliniai lęšiai implantuojami visam gyvenimui, jų savybės nesikeičia, operacijos rezultatai ilgalaikiai.


 

Gydytojai

5.0
Med.dr.  Rudalevičius Paulius
Med.dr. Rudalevičius Paulius

Oftalmologas (akių ligų gydytojas)

  • language LT, RU, EN
  • Darbo laikas
Kirtiklis Aidas
Kirtiklis Aidas

Oftalmologas (akių ligų gydytojas)

  • language LT, EN, RU
  • Darbo laikas
Kilius Vaidas
Kilius Vaidas

Oftalmologas (akių ligų gydytojas)

  • language LT, EN, DE, RU
  • Darbo laikas

Pacientai apie mus

gyd. Med.dr. Rudalevičius Paulius
N.T.
Latvija
gyd. Kirtiklis Aidas
P.L.
 
gyd. Kirtiklis Aidas
D.Š.
 

Presbiopijos operacijos kainos

Presbiopijos operacija yra saugi, apie 30 min trunkanti operacija, po kurios Jums nebereikės daugybės skirtingų akinių ar lęšių. Gydymo kaina susideda iš konsultacijos bei ištyrimo kainos, presbiopijos operacijos ir implantuojamo lęšio kainos.

Presbiopijos operacija

Vienos akies. Hila standarto kaina nuo:

Trukmė – 30 min.
Klinikoje praleisite iki 2 val.
  • Ilgametė operuojančio gydytojo patirtis.
  • Atliekama specialiai tam skirtoje operacinėje taikant pažangiausias technologijas.
  • Neskausminga - taikoma individualiai parinkta nejautra
  • Geras matymas grįžta per 1-3 d.

Minkštas pseudoakomodacinis lęšiukas (ReStor)

Vienos akies

77500
  • Individualią akį atitinkantis lęšis (kaina skiriasi priklausomai nuo lęšio).
  • Atkuriamas matymas iš įvairių atstumų.
  • Mažesnė priklausomybė nuo akinių.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie presbiopijos operaciją?

Prieš presbiopijos operaciją reikia ištirti žmogaus bendrą organizmo būklę, atlikti būtinus laboratorinius tyrimus. Taip pat reikia pasikonsultuoti su šeimos gydytoju. Jis įvertins Jis įvertins atliktus tyrimus, paciento bendrą būklę ir paruoš operacijai.

Operacijos dieną paskirtą valandą į centrą reikia atvykti nevalgius bent 4 val. ir negėrus 3 val. iki operacijos.

  • Dieną prieš operaciją išsimaudykite ir išsiplaukite galvą.
  • Operacijos dieną nenaudokite kosmetikos ir makiažo priemonių,
  • Operacijos dieną atvykite su Jus lydinčiu asmeniu.
  • Jei dėl nenumatytų aplinkybių Jūs negalėsite atvykti paskirtu laiku ar po paskutinės gydytojo konsultacijos Jūsų savijauta pasikeis, būtinai praneškite apie tai gydytojui ar centro personalui.

Tyrimai, kuriuos būtina atlikti prieš operaciją

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. Centre atliekamų kraujo tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

 

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre presbiopijos operacijos atliekamos pažangiausiu būdu – fakoemulsifikacija.

Žmogaus natūralus akies lęšiukas susmulkinamas ultragarsu akies viduje ir pašalinamas per labai mažą (1,5–2,4 mm) pjūvį, o į jo vietą implantuojamas daugiažidininis lęšiukas.

Presbiopijos operacija ir naudojami lęšiai (anglų kalba)

Operacijos metu taikoma vietinė nejautra arba individualius paciento poreikius atitinkanti nejautra  , todėl pacientas operacijos metu nepatiria skausmo Operacija paprastai trunka apie 30 min.

Pacientas jau kitą dieną po operacijos gali vykti į namus. Kitą dieną nuėmus nuo akies tvarstį, ligonis mato daug geriau. Dar kelias savaites po operacijos reikia lašinti akių lašus, ir po truputį regėjimas vis gerėja. 

deco round
4 priežastys

Kodėl verta rinktis mus

 

  • JCI akreditacija Auksinis standartas – vienas aukščiausių sveikatos priežiūros įstaigų įvertinimų pasauliniu mastu.
  • Daugiau kaip 23 metų diagnostikos ir gydymo patirtis, 88 tūkst. vizitų kasmet.
  • Patyrę gydytojai, besispecializuojantys presbiopijos gydyme.
  • Puikiai įrengtos operacinės, nuolat atnaujinama aukščiausią kokybę garantuojančių gamintojų įranga.

Dažniausiai užduodami klausimai

Sulig metais lęšiukas standėja ir pamažu praranda elastingumą. Jo judesių amplitudė pamažu, bet užtikrintai mažėja ir lęšiukas šviesos spindulių nebegali užlaužti tiek, kiek reikia. Žinoma, tai nenutinka per dieną, tačiau pamažu žmogus ima nebematyti iš taip arti, kaip anksčiau. Akiai prireikia pagalbos – akinių arba kontaktinių lęšių. Po kurio laiko, lęšiukui ir toliau standėjant bei nebesugebant deramai atlikti savo funkcijų, pirmieji akiniai arba lęšiai pakeičiami stipresniais ir taip toliau.

Simptomai labai paprasti ir visiems panašūs: nuo akių ima tolti įprastas darbinis atstumas; vaizdas, kuris visą gyvenimą buvo ryškus, tampa „išplaukęs“. Skaityti jau norisi ne iš įprasto 30–40 cm atstumo, o atitraukti tekstą toliau. Šis reiškinys progresuoja – po kelerių ar keliolikos metų ryškiam vaizdui išlaikyti jau nebepakanka ir rankų ilgio. Vyrams tampa sunku nusiskusti, nes jie blogai mato savo veidą iš arti, moterims – pasidažyti. Šiuos simptomus pradeda jausti dažnas įkopęs į penktą dešimtį žmogus.

Pasireiškus presbiopijai, akiniai yra tik dalinė išeitis, nes jie veiksmingi tik tam tikru atstumu – pavyzdžiui, 30-ies centimetrų. Žiūrint iš pusmetrio, šie akiniai jau nebepadės – nepakaks jų laužiamosios galios. Tad vidutiniam nuotoliui reikia kitų akinių. O jei žmogui dar reikia ir akinių žiūrėti į tolį, susidaro trys poros. Visus nešiotis su savimi tikrai nėra labai patogu, be to, akiai vis silpstant, reikia keisti visas tris poras (jau nekalbant apie tai, kad akiniai lūžta, yra pametami ir pan.).

Kontaktinį lęšį toleruoja ne visi žmonės. Ypač vyresniame amžiuje, kai akis tampa sausesnė, lęšis ją ima erzinti. Su lęšiais privalomi lašai akis dar labiau sausina. O jei žmogus nebemato iš arti, jam ir patį lęšį įsidėti problematiška.

Alternatyva akiniams ir lęšiams - implantuojami lęšiai. Paprastos, iki pusvalandžio trunkančios operacijos metu savo darbo nebeatliekantis žmogaus lęšiukas pašalinamas ir vietoj jo implantuojamas dirbtinis. Naujos kartos daugiažidininiai lęšiukai savo savybėmis beveik nenusileidžia tikram žmogaus lęšiukui. Jį implantavus, žmogus (visiškai nepriklausomai nuo amžiaus) gali išmesti visus savo akinius – jų jam nebeprireiks.

Daugiažidiniai intraokuliniai lęšiai, implantuojami presbiopijos operacijos metu, deja, tinka ne visiems. Tarkim, jei pažeista akies tinklainė (receptoriai neveikia taip, kaip turėtų) ar nervinės skaidulos, kartais tenka netgi atkalbinėti šiuo klausimu pasidomėjusius ir daugiažidinio lęšio implantacijos norinčius pacientus. Vyresnio amžiaus žmonėms akių operacija kartais būna negalima dėl kitokio pobūdžio veiklos sutrikimų, pavyzdžiui, silpnos širdies.

Ši operacija netinka ir tiems, kurie turi nerealių lūkesčių, tikisi matyti taip, kaip jaunystėje. Svarbu, kad pacientas turėtų kantrybės –  prie implantuotų lęšių tenka priprasti, kaip ir prie naujų akinių.  Kol žmogaus smegenys prisitaiko prie lęšių, gali  praeiti kelios savaitės ar keli mėnesiai.

Implantuojamų lęšiukų savybės gali būti parinktos labai individualiai – pagal kiekvieno asmeninius poreikius, pomėgius ir pageidavimus. Užtat prieš operaciją su žmogumi išsamiai pasikalbama apie jo gyvenimo būdą, darbą, pomėgius ir norus. Šiuo metu daugiažidinis lęšis Lietuvoje jau yra implantuotas daugybei pacientų (daugiausia kataraktos operacijos atvejais) ir praktiškai visi labai patenkinti rezultatais.

Tiems žmonėms, kuriems prieš kurį laiką jau buvo implantuotas paprastas lęšis, šį daugiažidininį lęšį taip pat įmanoma implantuoti. Jei operuojamos abi akys, patartina, kad tarp operacijų praeitų kuo mažiau laiko (savaitė, dvi) – svarbu, kad smegenys iš abiejų akių gautų vienodą informaciją. Kartais, jei pirmosios akies operacija praeina puikiai, antroji akis gali būti operuojama ir po trijų dienų.

Implantuoto lęšio savybės nesikeičia, operacijos rezultatai ilgalaikiai, žmogaus regėjimo pojūčiai išlieka tokie pat visą laiką.

Bet reikia atminti – už regėjimą atsakinga ne tik akies optinė sistema, kurią sureguliuojame implantavę dirbtinį lęšį. Regos funkcijas gali pakeisti daugybė veiksnių – pavyzdžiui, akies trauma, kraujotakos sutrikimai, tinklainės ligos, glaukoma, insultas, kuris pažeidžia galvos smegenų vietas, atsakingas už regėjimą.

 

Mediateka

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.