Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Akušerijos ir ginekologiniai tyrimai

Hila centre atliekame kone visus tyrimus, kurių moteriai gali prireikti sprendžiant jos ginekologines problemas ir klausimus.

Reikalingiausi ginekologiniai tyrimai atliekami čia pat gydytojo kabinete, kuriame yra visos sąlygos atlikti tiek ginekologinę apžiūrą, tiek echoskopiją, tiek paimti tepinėlius. Jei reikalingi kraujo tyrimai, čia pat yra laboratorija, kurioje jie ir atliekami.

Tyrimų rezultatai dažniausiai gaunami per kelias minutes ar kelias valandas. Bet kuris ginekologo kabinetas Hila centre įrengtas galvojant apie moters komfortą. Čia yra šildomi stalčiai ginekologinės apžiūros įrankiams laikyti bei visos higienos priemonės, kurių moteriai gali prireikti.

Ginekologiniai tyrimai Vilniuje atliekami dviejuose Hila padaliniuose:

Liko 39 dienos/-ų !

Išsitirkite dėl gimdos kaklelio vėžio!

4500
€ 65

Kaip atliekami ginekologiniai tyrimai ir kokias ligas jie padeda diagnozuoti?

Ginekologiniai tyrimai Vilniuje, „Hila“ centre, įprastai atliekami be eilių – tą pačią dieną arba savaitę, kai registruojatės.

Atliekame kone visus ginekologinius tyrimus, invazines procedūras, biopsijas, diagnostinę histeroskopiją, laparaskopiją. Jei yra poreikis, arba atliekame histologinį medžiagos ištyrimą – per trumpą laiką galime nustatyti ligą ir parinkti gydymą.

Mūsų centro akušeriai-ginekologai rekomenduoja apsilankyti pas savo gydytoją ir išsitirti periodiškai, kartą per metus, net ir neturint jokių nusiskundimų, negu uždelsti ir aptikti problemą vėlyvose stadijose. 

Ginekologiniai tyrimai, kuriuos moterims rekomenduojame atlikti bent kartą per metus:

  • Ginekologinė echoskopija – gimdos ir kiaušidžių apžiūra ultragarso aparatu, kurio metu apžiūrimi organai iš vidaus. Tyrimas leidžia aptikti gimdos ir kiaušidžių patologinius pokyčius: cistas, miomas, polipus, gimdos gleivinės patologiją ir kt. Gali būti atliekamas tiek per makštį, tiek per pilvo sieną.

Šis ginekologinis tyrimas įprastai atliekamas kiekvienos ginekologinės apžiūros metu, jo trukmė – 5–10 min. Atsakymas pateikiamas iškart.

  • Gimdos kaklelio citologinis tyrimas, vadinamasis PAP tyrimas, padeda nustatyti pokyčius gimdos kaklelyje. Taip galima laiku išvengti gimdos kaklelio vėžio ir diagnozuoti gimdos kaklelio ikivėžines ligas.

    „Hila“ centro pacientėms (sudariusioms sveikatos priežiūros sutartis, t. y. prisirašiusioms) nemokamai atliekama patikra pagal gimdos kaklelio vėžio prevencijos programą. Pagal šią programą moterims nuo 25 iki 34 m. kartą per trejus metus atliekamas citologinis tyrimas (skystos terpės gimdos kaklelio onkocitologinis tyrimas (PAP tepinėlis), moterims nuo 35 iki 59 m. (imtinai) – aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso (ŽPV) tyrimas (kartą per penkerius metus).

Citologinis tyrimas neskausmingas ir atliekamas labai paprastai: specialia šluotele ar šepetėliu paimama šiek tiek medžiagos iš gimdos kaklelio. Paimtos paviršinės ląstelės paskleidžiamos ant stiklelio arba skystoje terpėje (naujesnė ir tikslesnė technologija) bei ištiriamos laboratorijoje.

Tyrimo trukmė – 1–5 min. PAP tepinėlio atsakymas – kitą dieną. ŽPV tyrimo – per savaitę po tyrimo.

Papildomi tyrimai, atliekami atsižvelgiant į individualią situaciją:

  • Kolposkopija – detali gimdos kaklelio apžiūra mikroskopu dažnai atliekama kartu su echoskopija ir PAP tyrimu. Tyrimas – paprastas ir neskausmingas, jo metu gydytojas ginekologas, įvedęs plėtiklį į makštį, apžiūri gimdos kaklelio ląsteles per mikroskopą. Kolposkopija padeda nustatyti pakitusių ląstelių vietą, laipsnį, išplitimą, rasti tinkamiausią vietą biopsijai ir atlikti gimdos kaklelio biopsiją.

Tyrimo trukmė – apie 15–20 min. Atsakymas – iš karto po tyrimo.

  • Histerosalpingografija (HSG) – tai radiologinis tyrimas, skirtas įvertinti gimdos ir kiaušintakių būklę kartojantis persileidimams, kiaušintakių pratekamumą ir atkūrimą (retais atvejais).

Ginekologiniai tyrimai – svarbi, bet ne vienintelė ligų diagnostika. Atsižvelgus į individualią situaciją, gali būti skiriami laboratoriniai lytiškai plintančių ligų (LPL), žmogaus papilomos viruso (ŽPV) tyrimai, padedantys nustatyti įvairias ginekologines ligas.

Įprastai visi ginekologiniai tyrimai Vilniuje, „Hila“ centre, iš anksto užsiregistravusioms pacientėms atliekami tą pačią dieną.
Registruotis tyrimui

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Kada geriausia daryti ginekologinius tyrimus?

Paprastai ginekologinius tyrimus geriausia atlikti praėjus 3–5 dienoms po menstruacijų.

Svarbu suprasti, kad kritiniu atveju ginekologiniai tyrimai bus atlikti nepaisant ciklo. Nedelskite ir registruokitės, tiesiog įspėkite personalą apie jūsų situaciją.

Specialaus pasiruošimo šiems tyrimams nereikia, tiesiog rekomenduojama laikytis elementarios intymios higienos. Visgi ginekologinė apžiūra bus komfortiškesnė ir tikslesnė, jei žinosite tam tikrus dalykus:

  • Prieš ginekologinį tyrimą moteris turėtų būtų ką tik pasišlapinusi, kad šlapimo pūslė būtų visiškai tuščia (išskyrus atvejus, kuomet šlapimo pūslė turi būti pilna, pvz., tiriantis dėl šlapimo nelaikymo problemos ar lytinių santykių neturėjusiai pacientei).
  • Bent porą dienų iki ginekologinio tyrimo moteris turėtų susilaikyti nuo lytinių santykių. Nenaudoti jokių vaginalinių žvakučių, kremų į makštį ar gelių. Nerekomenduojama plauti makšties (tik išorinius lytinius organus).
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams