Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Virškinimo sistemos (skrandžio) ir kvėpavimo sistemos endoskopija

Endoskopija – vidaus organų apžiūra iš vidaus, naudojant šiam tyrimui pritaikytus prietaisus – endoskopus.
Mūsų centre atliekama endoskopija su narkoze ir vietine nejautra.

Tyrimų metu apžiūrima ir įvertinama organo, jo gleivinės būklė. Prireikus paimama biopsija, svarbi nustatant minėtų organų vėžines ląsteles. Tyrimų metu atliekamos gydomosios procedūros: stabdomas kraujavimas, šalinami polipai, svetimkūniai, nustatomos Helicobacter pylori bakterijos skrandyje.

Mūsų centre virškinimo sistemos (skrandžio) ir kvėpavimo sistemos tyrimai (endoskopija) atliekami naujausios kartos endoskopine įranga, kuri pasižymi itin aukšta skiriamąja geba. Apžiūrėdami organus gydytojai gali matyti net mažiausius pakitimus ir tiksliai nustatyti ligą.

Endoskopinių tyrimų tipai ir kaip jie atliekami?

Įprastai endoskopija, arba endoskopinėmis procedūromis, vadinamos virškinamojo trakto endoskopinės procedūros. Tai – gastroskopija, kolonoskopija, sigmoidoskopija ir rektoskopija, atliekamos per natūralias organizmo angas.

  • Gastroskopija – tyrimas, kurio metu per burną įkištu lanksčiu endoskopu apžiūrima stemplė, skrandis ir dvylikapirštė žarna.
  • Kolonoskopija – tyrimas, kurio metu per išeinamąją angą įkištu lanksčiu endoskopu apžiūrima visa storoji žarna.
  • Sigmoidoskopija – tyrimas, kurio metu apžiūrima dalis storosios žarnos – riestinė ir tiesioji žarna.
  • Rektoskopija – tyrimas, kurio metu apžiūrima tik tiesioji žarna ir išeinamoji anga ne lanksčiu, bet standžiu endoskopu.
  • Kapsulinė endoskopija – tyrimas, kurio metu pacientas nuryja vitamino piliulės dydžio kapsulę, kurioje yra šviesos šaltinis ir vaizdo kamera. Kapsulei natūraliai slenkant virškinamuoju traktu, filmuojamas ir įrašomas plonosios žarnos gleivinės vaizdas.

„Hila“ centre šiuo metu atliekami penkių rūšių virškinimo sistemos endoskopiniai tyrimai. Juos atlieka gydytojas endoskopuotojas, pilvo chirurgas arba gastroenterologas.

Kokias ligas padeda diagnozuoti endoskopiniai tyrimai?

Endoskopija padeda diagnozuoti virškinamojo trakto ligas – uždegimus, opas, gerybinius ir piktybinius navikus, priešvėžines ligas, atliekamos ir gydomosios procedūros – šalinami polipai, svetimkūniai, esant reikalui, stabdomas kraujavimas.

Endoskopijos metu įtariant virškinamojo trakto ligą, galima paimti biopsiją – smulkius gleivinės gabalėlius mikroskopiniam ištyrimui. Nustačius polipą (nepiktybinį naviką), jį dažnai galima pašalinti tos pačios procedūros metu. Jei polipas didelis ar kyla abejonių, ar jis tikrai nepiktybinis, pirmiausia atliekamas biopsijos tyrimas.

Gastroskopijos metu paimamas ir gabalėlis skrandžio gleivinės greitam įvertinimui, ar nėra helicobacter pylori infekcijos. Helicobacter pylori – mikroorganizmas, sukeliantis lėtinį skrandžio uždegimą ir opaligę.

Rektoskopijos metu tiksliai nustatomos išangės ligos: hemorojus, fistulė, įplėša.

Nustačius hemorojų, dažnai galima tos pačios procedūros metu atlikti ir gydomąją procedūrą – perrišti hemorojinius mazgus guminių žiedų ligatūromis. Tai nechirurginė, darbingumo nesutrikdanti procedūra, po kurios hemorojaus simptomai išnyksta arba žymiai sumažėja.

Endoskopiniai tyrimai – vieni tiksliausių šiuolaikinėje medicinoje.

„Hila“ centre visuomet atliekama endoskopija su narkoze (nejautra), kad nebūtų patirta nemalonių pojūčių. Patyrę specialistai prižiūri pacientą visos procedūros metu. Kokios „Hila“ pacientų patirtys po endoskopinių tyrimų, galite skaityti ČIA

Nuo ko priklauso endoskopijos kaina?

Endoskopijos kaina labiausiai priklauso nuo tyrimo metu naudojamos anestezijos (nuskausminimo) ir procedūros apimties.

Pavyzdžiui, jei kolonoskopijos tyrimo metu randamas polipas, jo pašalinimas kainuoja papildomai. Endoskopijos kaina didės, jei polipų randama keli ir / arba jie yra nemaži, nes tokių darinių šalinimo procedūra užtrunka ilgiau.

Jei procedūros metu paimama biopsija, jos ištyrimas laboratorijoje taip pat kainuoja papildomai.

Anestezijos kaina priklauso nuo paciento sveikatos būklės – skirtinga anestezija taikoma individualiu atveju įvertinus procedūros rizikos laipsnį ir paciento pageidavimus. Pavyzdžiui, jei pacientas nori greičiau būti įprastos būklės po procedūros, „Hila“ centre gali rinktis saugią, bet trumpiau veikiančią anesteziją, tarkim, ANEXATE gastroskopijos metu.

Endoskopijos kaina didėja, jei jos metu prireikia stabdyti kraujavimą arba / ir atliekamos papildomos procedūros, pvz., skrandžio baliono pašalinimas.

Svarbu suprasti, kad numatyti tikslios endoskopinių tyrimų apimties iki procedūros neįmanoma, nes tik jos metu pamatoma organų būklė ir sprendžiama, kokių papildomų veiksmų reikia kiekvienu individualiu atveju.

Atliekant kolonoskopiją pagal storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą 50–74 metų žmonėms, turintiems šeimos gydytojo siuntimą, už kolonoskopiją, biopsiją ir nejautrą mokėti nereikia, kainuoja tik polipo šalinimas, jei to prireikia.

Jei pacientui reikalinga endoskopija su narkoze, jis draustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi siuntimą, didelę dalį paslaugos kainos kompensuoja ligonių kasos.

„Hila“ centre gydytojai įprastai jau konsultacijos metu aptaria su pacientu galimą procedūros eigą, įvairius scenarijus, procedūrą ir tikėtiną kainą.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Atliekant sigmoidoskopiją ar rektoskopiją, pacientas paruošiamas tyrimui „Hila“ centre – pastatoma „Klismalax“ klizmutė. Ją galima pasidaryti ir savarankiškai namuose.

Jei reikalinga kolonoskopija, gastroskopija ar kapsulinė endoskopija, šiems tyrimams svarbu pasiruošti tiksliai taip, kaip rekomenduoja gydytojas.

Prieš gastroskopiją pacientas turi būti nevalgęs mažiausiai 6 valandas, tyrimo dieną rekomenduojama nieko nevalgyti.

Likus dienai iki kolonoskopijos tyrimo rekomenduojama nevalgyti ir išgerti žarnyną valančių vaistų.

Jei planuojama endoskopija su narkoze, pacientas turi atlikti bendrąjį kraujo, kraujo krešėjimo tyrimus, elektrokardiogramą ir kitus tyrimus, jei juos paskyrė gydytojas.

Išsamias atmintines, kaip pasiruošti endoskopiniams tyrimams, skaitykite čia:

Endoskopija – tai vidaus organų (stemplės, skrandžio, dvylikapirštės, storosios žarnos) apžiūra iš vidaus specialia įranga su kameromis pro natūralias organizmo angas (burną, išangę). Šiandien tai yra vieni tiksliausių tyrimų medicinoje, todėl jų poreikis nuolat auga.
Galvojant apie pacientų komfortą, endoskopiniai tyrimai „Hila“ centre atliekami su nuskausminimu. Ypatingas dėmesys skiriamas pacientų saugai – tyrimų metu naudojamų instrumentų saugumas atitinka aukščiausius higienos standartus.

Endoskopija be narkozės „Hila“ centre trunka iki valandos:

  • Rektoskopija – 30–60 min.
  • Kapsulinė endoskopija – pacientas apie 30 min. praleidžia „Hila“ centre, vėliau, nurijęs kapsulę, gali leisti laiką savo nuožiūra ir pagal gydytojo rekomendacijas. Valgyti galima ne anksčiau kaip po 4 val. – įprastai tiek laiko pakanka kapsulei pereiti virškinamąjį traktą ir pasišalinti.

Endoskopija su narkoze (bendrine nejautra ar sedacija) įprastai užtrunka ilgiau ir priklauso nuo taikomo nuskausminimo būdo:

  • Gastroskopija – 15–45 min. Pacientas įprastos būklės dažniausiai būna po kelių valandų, bet tai labai individualu.
  • Kolonoskopija – 15–60 min., tačiau „Hila“ centre pacientas praleis 2–3 val., nes po tyrimo kurį laiką miegos, tai priklauso nuo taikyto anestezijos būdo.
  • Sigmoidoskopija – 15–60 min., tačiau „Hila“ centre pacientas praleis 2–3 val. dėl procedūros metu taikomos anestezijos.

Endoskopija su narkoze pacientui nesukelia nemalonių pojūčių, įprastai jis neprisimena tyrimo.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams