Gliukozės tyrimai
Gliukozės tyrimai – pirminiai tyrimai, nustatant cukrinį diabetą ir kai kurias kitas ligas.
Cukrinis diabetas – viena dažniausių lėtinių ligų, kurios pirmųjų požymių kai kurie sergantieji gali net nepažinti. Cukrinis diabetas nustatomas vis didesniam žmonių skaičiui. Europoje cukriniu diabetu serga apie 60 milijonų gyventojų, bet net trečdalis apie tai nežino. Lietuvoje juo serga kas 20 žmogus.
Cukrinis diabetas arba cukraligė – liga, kuri išsivysto, kai kasa išskiria nepakankamai insulino – hormono, reguliuojančio gliukozės kiekį kraujyje, arba kai organizmas negali efektyviai panaudoti insulino, kurį išskiria kasa.
Pagal išsivystymo mechanizmą skiriami du cukrinio diabeto tipai.
1 tipo cukriniu diabetu serga apie 5–10 procentų visų diabetą turinčių žmonių. Jis dažniausiai išsivysto vaikams ar jauniems žmonėms, nors gali pasireikšti bet kurio amžiaus žmonėms. Tiksli šio tipo diabeto atsiradimo priežastis vis dar nėra aiški, bet manoma, kad procesą sukelia genai. Ligos pradžią gali išprovokuoti įvairūs išoriniai veiksniai, tokie kaip virusinė infekcija, stresas ir daugelis kitų. 1 tipo cukriniu diabetu sergančio asmens imuninė sistema pradeda kovoti prieš kasos insuliną gaminančias ląsteles ir jas naikinti. Tai – autoimuninis cukrinis diabetas. Mažėjant insulino koncentracijai kraujyje, gliukozė negali patekti iš kraujo į audinių ląsteles, todėl jos koncentracija kraujyje didėja.
Daugiau nei 90 procentų visų sergančiųjų cukriniu diabetu yra diagnozuotas 2 ligos tipas, kurį dažniausiai lemia nutukimas, fizinio aktyvumo stoka ir gyvenimo būdas, genetinis polinkis. 2 tipo cukrinio diabeto atveju insulino arba nepakanka, arba jo veikimas įvairiuose organizmo audiniuose yra nepakankamas (audinių rezistentiškumas insulino poveikiui). Organizmo audiniai įsisavina mažiau su maistu gaunamų angliavandenių (organizme jie virsta į gliukozę). Kurį laiką kasos ląstelės, gamindamos daugiau insulino, pajėgia išlaikyti normalią gliukozės koncentraciją. Tačiau ilgainiui kasos rezervai pradeda mažėti ir kraujyje padidėja gliukozės kiekis (hiperglikemija). Iš pradžių vystosi nedidelė hiperglikemija, kuri vėliau virsta 2 tipo cukriniu diabetu. 2 tipo cukrinis diabetas vystosi palaipsniui ir nepastebimai, ligos pradžioje gali nebūti jokių simptomų. Dažniausiai cukrinis diabetas diagnozuojamas profilaktinio patikrinimo metu ar prasidėjus ligos komplikacijoms.
Gliukozės tyrimus rekomenduojama atlikti, jei:
- sergate cukriniu diabetu,
- nėštumo metu nėščiųjų diabeto prevencijos tikslais,
- turite antsvorio,
- padidėjęs kraujo spaudimas,
- padidėjusi cholesterolio ar trigliceridų koncentracija,
- artimųjų rate yra sergančiųjų cukriniu diabetu,
- profilaktiškai gliukozės tyrimas turėtų būti atliekamas bent kartą per metus.
Gliukozės tyrimai atliekami iš veninio kraujo, nevalgius 8–14 valandų iki tyrimo.
Išankstinė registracija nebūtina, tiesiog atvykite ir kreipkitės į registratūrą.
Gliukozės tyrimai
Nuo ko priklauso kainos?
Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.
Tyrimų atlikimo laikas
Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA.
Kodėl
verta išsitirti pas mus?
- Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai, ir tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija.
- Pagrindinių tyrimų rezultatus sužinosite per 1–2 val., kitų – per 1 dieną, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma dėl technologinio proceso (pvz., pasėlio auginimo trukmės).
- Esant poreikiui, 7 dienas po kraujo paėmimo turime galimybę atlikti daugiau tyrimų iš paimto kraujo mėginio. Aktualu vaikui ar pacientams iš kitų miestų!
Naudinga žinoti
Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!
Registruokitės konsultacijaiRūpestis ir dėmesys – geriausia dovana!
Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.