Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Q10–kofermentas, ubichinonas, ubikvinolis

Kofermentas Q 10 – tai riebaluose tirpi, į vitaminą panaši medžiaga, kurios yra visose mūsų organizmo ląstelėse. Šią medžiagą gamina mūsų pačių organizmas. Ji būtina normaliam ląstelių gyvavimui užtikrinti, nes atlieka energijos nešėjos funkciją. Q10 svarbus imunitetui, širdies ir kraujagyslių, nervų sistemos, inkstų veiklai. Mikroelemento Q10 trūkumas didina tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis ligomis, reumatoidiniu artritu, cukriniu diabetu. Mokslinių tyrimų duomenimis, kofermentas Q10 gali palengvinti migrenos simptomus.

Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.

Išankstinė registracija nėra būtina, tiesiog atvykite ir kreipkitės į registratūrą.

Q10–kofermento tyrimo kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Kofermentas Q10**
50.00 €
Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
5.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš kraujo, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir kraujo paėmimo kainos.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Atmintinė pacientui dėl pasiruošimo kraujo tyrimams
deco round
Kodėl

verta išsitirti pas mus?

  • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai, ir tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija. 
  • Pagrindinių tyrimų rezultatus sužinosite per 1–2 val., kitų – per 1 dieną, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma dėl technologinio proceso (pvz., pasėlio auginimo trukmės).
  • Esant poreikiui, 7 dienas po kraujo paėmimo turime galimybę atlikti daugiau tyrimų iš paimto mėginio.
  • Tyrimus galite atlikti anonimiškai.

Naudinga žinoti

Kofermentą Q10 gamina mūsų organizmas, nes jis būtinas normaliam ląstelių funkcionavimui.  Šio junginio organizme mažėja senstant arba dėl padidėjusio medžiagų apykaitos poreikio (sergant tam tikromis ligomis, vartojant tam tikrus vaistus, itin aktyviai sportuojant, metant svorį).
Sulaukus 50-ies metų, natūraliai organizmo pagaminamo kofermento Q10 sumažėja daugiau nei 50 proc. Kofermento Q10 sintezė organizme prasideda maždaug nuo 25 metų. 
Q10 tyrimą rekomenduojama atlikti patiriantiems nuolatinį stresą, didelius fizinius krūvius, sergant širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis ligomis, cukriniu diabetu, išsėtine skleroze. 

  • Nuovargis;
  • kraujuojančios dantenos;
  • rusvos dėmės ant odos.

Įrodyta, kad dėl ilgalaikio ir ženklaus kofermento Q10 trūkumo organizme gali išsivystyti šios ligos:

  • raumenų distrofija;
  • Parkinsono liga;
  • parodontozė;
  • onkologinės ligos;
  • širdies ligos;
  • cukrinis diabetas.

Kofermento Q10 perdozavimas pasireiškia ypač retai. Pagrindiniai simptomai – pykinimas, vėmimas, rėmuo. Vartojant antikoaguliantus ir skydliaukę veikiančius vaistus, dėl kofermento Q10 papildų vartojimo būtina pasikonsultuoti su gydytoju. 

  • Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.
  • Dėl tyrimų interpretacijos kreipkitės į laboratoriją tel. +370 5 247 64 17

Dažniausiai užduodami klausimai

Kartu su kofermento Q10 tyrimu rekomenduojama atlikti kraujo krešumo tyrimus.

Q10 yra riebaluose tirpi ir kepenyse gaminama medžiaga. Jos galima aptikti visose organizmo ląstelėse. Kad organizmas gamintų Q10, jam būtini tam tikri vitaminai, mineralai ir aminorūgštys (fenilalaninas, metioninas ir tirozinas). Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė, kad vitaminas E padidina Q10 gamybą kepenyse net 30 %.Dalį CoQ10 mes gauname su maistu. Puikūs šios medžiagos šaltiniai yra mėsa, riebios žuvys, neskaldyti grūdai, riešutai, augaliniai aliejai. Pasak mokslininkų, su maistu mes kasdien gauname vidutiniškai 2–3 mg Q10. Suaugusiesiems rekomenduojama paros norma – 30–90 mg. Vadinasi, sutrikus ar sulėtėjus šios medžiagos gamybai organizme, su maistu gauti rekomenduojamo kiekio praktiškai neįmanoma.

Dėl šios priežasties endogeninė Q10 gamyba mūsų organizme yra pagrindinis šios medžiagos šaltinis. Iki 20–25 metų Q10 gamyba organizme didėja, tačiau kofermento kiekis žmogaus organizme pradeda mažėti jau nuo 30 m. Kofermento Q10 gausu raudonoje mėsoje, kepenyse, širdies raumenyje, žuvyse, neskaldytuose grūduose, riešutuose, augaliniuose aliejuose. Svarbu žinoti, kad šis vitaminas suyra aukštoje temperatūroje.

Kreipkitės į savo šeimos ar vidaus ligų gydytoją arba registruokitės pas šios specializacijos gydytojus mūsų Centre. Konsultacijos kaina ČIA.

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės konsultacijai

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams