Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija internetu Greičiau nei per 24 val.

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2025 07 15
Kraujo ligos
6 min. skaitymo

Kraujavimas iš nosies – kodėl jį stabdant negalima atlošti galvos?

Šiltuoju sezonu dažnas žmogus gali pastebėti, kad kraujas iš nosies pradeda bėgti tarsi be aiškios priežasties – kartais po intensyvesnio fizinio krūvio, o kartais tiesiog ilgiau pabuvus saulėje. Nors dažniausiai tai nesukelia rimtų padarinių, kai kuriais atvejais kraujavimas iš nosies gali signalizuoti apie sisteminius sveikatos sutrikimus, tarp jų – ir kraujo krešėjimo problemas. Apie tai, kokie požymiai turėtų kelti nerimą, kaip atpažinti galimus kraujo ligų simptomus ir kaip tinkamai sustabdyti kraujavimą iš nosies, pasakoja „Hila“ Medicinos ir diagnostikos centro gydytojas hematologas Kazimieras Maneikis.

Plačiau
2025 07 10
Erkinis encefalitas, laimo liga
9 min. skaitymo
Laimo liga: simptomai, tyrimai ir gydymas

Laimo liga yra viena dažniausių erkių platinamų ligų Lietuvoje. Kasmet Europoje registruojama apie 65 tūkst. susirgimų, tačiau, kaip manoma, paplitimas gali būti ir didesnis. Laiku nepastebėta ir negydoma Laimo liga – itin pavojinga, gali sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Apie tai, kaip atpažinti šią ligą, ką daryti įsisiurbus erkei ir kada kreiptis į medikus, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro infekcinių ligų gydytoja Gabrielė Gaižutytė-Monteleone.

Plačiau
2025 07 08
Ginekologinės ligos, moters sveikata
6 min. skaitymo
Kontracepcija: kaip išsirinkti sau tinkamiausią sprendimą? Atsako "Hila" akušerė-ginekologė

Kontracepcija – aktuali tema kiekvienai aktyvų lytinį gyvenimą gyvenančiai porai, o pasirinkimas šiandien toks platus, kad galima rinktis nuo įprastų prezervatyvų iki kontraceptinių implantų. Vis dėlto, kalbant apie kontracepciją, netrūksta klausimų ir mitų. Ar tikrai hormoninė kontracepcija neigiamai veikia sveikatą ir kodėl kontraceptinės priemonės gali būti skirtos ne tik siekiant išvengti nėštumo, kalbamės su „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja akušere-ginekologe Daiva Keršulyte. Pasak jos, ieškant sau tinkamiausio sprendimo svarbus holistinis požiūris – įvertinami ne tik medicininiai rodikliai, bet ir moters gyvenimo būdas, įpročiai bei emocinė būsena.

Plačiau
2025 07 07
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja apie sveikatai pavojingas bakterijas : tikras „mikrobiologinis rojus“ klesti mūsų namų virtuvėse

Kaip dažnai keičiate indams plauti ar stalviršiams valyti skirtas kempinėles?

Tai valymo priemonė, kurią rasime kone kiekvienuose namuose ir kurią kone kiekvienas naudojame praktiškai kasdien. Tačiau ar galite įsivaizduoti, kad kempinėlėse aptinkama per 360 rūšių mikroorganizmų, o vos viename porėtame kubiniame centimetre jų gyvena net 6,5 karto daugiau, nei yra gyventojų Žemėje? „Tai – tikras mikrobiologinis rojaus kampelis“, – sako „Hila“ Šeimos medicinos centro gydytoja Agnė Šimonienė, kuri, pasak jos pačios, teigia, kad tai gali sukelti ir netikėtus sveikatos sutrikimus.

Plačiau
2025 07 01
Ausų, nosies, gerklės (LOR) ligos
5 min. skaitymo
Adenoidų ir tonzilių operacija (šalinimas) vaikui: kodėl vasara – tam palankus metas?

Vasarą pagaliau galima kiek lengviau atsikvėpti – peršalimo ligų pikas baigėsi. Daugeliui vaikų turinčių tėvų tai reiškia ir trumpą atokvėpį nuo nuolatinio žongliravimo tarp darbo iš namų ir sloguojančių vaikų priežiūros. Ne vienai šeimai pažįstama situacija, kai mažieji vos kelioms dienoms grįžta į darželį ar mokyklą, o netrukus vėl suserga – kartais net sunkia angina, kuri ilgam paguldo į lovą. „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja otorinolaringologė (LOR) Vaida Januškienė sako, kad būtent vasaros atostogos – palankus ir praktiškas metas spręsti įsisenėjusias adenoidų ar tonzilių sveikatos problemas.

Plačiau
2025 06 30
Virškinamojo trakto ligos
3 min. skaitymo
Šeimos gydytoja pataria: kaip išvengti apsinuodijimų ir infekcijų vasaros metu?

Vasarą, natūralu, gyvenimo ritmas šiek tiek sulėtėja, daugiau ilsimės gamtoje, keliaujame, mėgaujamės šviežiais vaisiais ir uogomis. Tačiau šiltasis metų laikas turi ir kitą pusę – padi-dėjusią riziką susidurti su skrandžio sutrikimais. Apie tai, kokias maisto ruošimo ir laikymo klaidas darome vasarą, ką daryti apsinuodijus maistu ir kada dėl to reikėtų konsultuotis su gydytoju, kalbamės su „Hila“ Šeimos medicinos centro šeimos gydytoja Agne Šimoniene.

Plačiau
2025 06 26
Psichologija, psichiatrija
4 min. skaitymo
Psichiatrija – ką svarbu žinoti?

Apie psichikos sveikatą vis dar sklando nemažai mitų, o su ja susiję sunkumai dažnai lydimi gėdos ar menkavertiškumo jausmo. Dėl to daugelis žmonių vengia ieškoti pagalbos, kai ji išties reikalinga. Tačiau šiuolaikinė psichiatrija nėra tik medikamentinis gydymas, bet ir ankstyva diagnostika, prevencija, individualus požiūris į žmogų. Apie tai, kas yra psichiatrija, kuo ji skiriasi nuo psichologijos skaitykite straipsnyje.

Plačiau
2025 06 25
Psichologija, psichiatrija
3 min. skaitymo
Kaip vyksta psichoterapija?

Apie tai, kaip pasiruošti pirmam susitikimui su psichoterapeutu, ko tikėtis per pirmąją sesiją, kaip vyksta terapinis procesas bei ką svarbu žinoti apie psichoterapeuto ir psichologo skirtumus, kalbamės su Hila medicinos ir diagnostikos centro psichoterapeute Gintare Dailyde.

Plačiau
2025 06 23
Kita
4 min. skaitymo
Šeimos gydytoja įvardija dažniausias klaidas, galinčias apkartinti jūsų vasaros poilsį

Ar tiesa, kad persivalgius ledų šiltą dieną skaudės gerklę? O vėsinant patalpas kondicionieriumi galima peršalti? Tokie ir panašūs klausimai – vieni populiariausių, kuriuos šeimos gydytojui pacientai užduoda vasaros laikotarpiu. Apie tai, kokių iššūkių sveikatai atneša įsibėgėjantis atostogų laikotarpis, kurie iš jų paremti tik mitais, o kurie – tiesa, klausiame „Hila“ Šeimos medicinos centro Vilniaus Kalnėnuose gydytojos Vidos Žemaitienės.

Plačiau
2025 06 20
Urologinės ligos, vyro sveikata
3 min. skaitymo
Gydytoja urologė apie šlapimo takų uždegimą: turite tai žinoti prieš šokdami į šaltą vandenį

Šiemet vasara karščiu kol kas nelepina, todėl vos ryškiau nušvitus saulei ir termometrų stulpeliams pašokus iki 24-25 laipsnių, ežerų pakrantės netrunka nugulti vasaros malonumų ištroškusių poilsiautojų. Deja, vandens telkinių temperatūra vis dar ganėtinai žema, todėl po tokio savaitgalio ar atostogų galima parsivežti ne tik įspūdžius, bet ir nemalonius šlapimo takų infekcijos simptomus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja urologė Jonė Verikaitė atskleidžia, kokie iš pirmo žvilgsnio nekalti ir netikėti veiksniai didina riziką susidurti su dažną jauną moterį ir ne tik bent kartą gyvenime aplankančiu pūslės uždegimu.

Plačiau
2025 06 14
Urologinės ligos, vyro sveikata
3 min. skaitymo
Kraujas šlapime – ką reiškia šis raudonas signalas?

Staiga raudonai nusidažęs šlapimas – simptomas, kuris ne juokais išgąsdina net visko mačiusius. Kartais tai gali būti ir visai nekaltas priminimas, jog suvalgėte raudonai dažančių maisto produktų, pavyzdžiui, burokėlių ar šalutinis kai kurių medikamentų poveikis. Deja, kitais atvejais šį raudoną signalą gali nulemti į šlapimą patekęs kraujas – medicininis simptomas vadinamas hematurija ir reikalaujantis išsamesnio ištyrimo.

Plačiau
2025 06 13
Sveika gyvensena, mityba
4 min. skaitymo
Atsako dietologė: kaip išlaikyti mitybos balansą atostogų metu?

Kam saldūs burnoje tirpstantys ledai, kam dar garuojantis šašlykas – tai tik keletas iš vasaros ir atostogų malonumų, kurių niūriomis žiemos dienomis laukia dažnas. Tačiau kartu ne vienas pastebi, kad būtent šiltuoju metų laiku tampa gerokai sunkiau išlaikyti mitybos balansą, o jį praradus vėl sugrįžti į įprastas vėžes ir ne tik dėl svorio, pirmiausia – dėl savo sveikatos. Apie tai, kaip vasara keičia mūsų mitybą ir lėkštės turinį, kiek daržovių ir uogų turėtume suvalgyti kasdien bei kaip net per atostogas neprarasti balanso, klausiame „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojos dietologės Aistės Osipovaitės.

Plačiau
2025 06 09
Urologinės ligos, vyro sveikata
4 min. skaitymo
Šeimos gydytoja kreipiasi į vyrus – profilaktiškai rūpintis savo sveikata svarbu jau trisdešimties

Nors šiuolaikinė medicina jau gali pasiūlyti išties pažangių galimybių net ir itin sunkioms li-goms gydyti, vis plačiau ir garsiau kalbama apie ligų prevenciją kaip pirmą žingsnį sveiko ir ilgo gyvenimo link, ne išimtis ir vyrų sveikatos srityje. Vis dėlto, mūsų šalies vyrai, kaip pas-tebi gydytojai, vis dar linkę atidėlioti apsilankymus pas specialistus, o kai kurie ir neigia ne-galavimus ar simptomus iki šie tampa tiesiog nepakenčiami, ar jaučia gėdą atvirai kalbėti apie intymios sveikatos problemas.

Plačiau