Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2025 01 13
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
5 min. skaitymo

5 laboratoriniai tyrimai, galintys apie jūsų sveikatą pasakyti kur kas daugiau nei galvojate

Jei savo sveikatą tikrinote seniau nei atlikote automobilio techninę apžiūrą, turėtumėte suklusti. Ir ne tik todėl, kad galimai rizikuojate šiltą automobilį pakeisti į pasivaikščiojimą pėsčiomis (kas, beje, visai į naudą), bet ir todėl, kad kai kurie sveikatos negalavimai vystosi tyliai, kol kyla rimtų problemų. Pasak „Hila“ Laboratorinės medicinos centro vadovės Anželikos Slavinskos nemažos dalies atvejų, kai į gydytojo kabinetą beldžiamasi jau su pažengusia diagnoze, būtų galima išvengti, jei tik laiku skirtume dėmesio sveikatos profilaktikai.

Plačiau
2025 01 11
Ginekologinės ligos, moters sveikata
6 min. skaitymo
Gimdos kaklelio vėžys: šiuolaikinė medicina suteikia galimybių, bet vienas žingsnis priklauso tik nuo mūsų

Priešpaskutinę sausio savaitę kartu su Europa minėsime Gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę. Nors šiuolaikinė medicina jau yra pajėgi įveikti ir padėti išvengti šios klastingos ligos, daugybė moterų tebeatsiduoda į likimo rankas. Deja, daliai iš jų likimas būna negailestingas – kasmet vien Lietuvoje dėl gimdos kaklelio vėžio mus palieka apie 200 moterų.

Plačiau
2025 01 06
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Žarnyno virusai 101: praktinis gidas tėvams ir ne tik

Pilvo negalavimai – viena dažniausių, tačiau anaiptol ne paprasčiausiai išnarpliojamų vaikų (ir suaugusiųjų) sveikatos problemų, visame pasaulyje kasdien priverčianti nejuokais sunerimti milijonus tėvų. Ar to priežastis gali būti spintoje slepiamas jau ištuštintas bulvių traškučių pakelis? O gal tai – vienas iš klastingų žarnyno virusų, į lovas paguldančių visą šeimą per kelias dienas?

Plačiau
2025 12 30
Psichologija, psichiatrija
4 min. skaitymo
Kodėl taip sunku laikytis naujametinių pažadų?

Kiek ilgiausiai laiko esate laikęsi sau duoto Naujųjų metų pažado? JAV žurnalo „Forbes“ atliktos apklausos duomenimis, vien pernai artėjant 2024-iesiems įvairius naujametinius pažadus sau davė kas trečias respondentas. Kas antras iš jų žadėjo gerinti savo sportinę formą, o kas trečias – pagerinti sveikatą ar numesti svorio. Tiesa, kaip rodo statistika, kas penktas metų pabaigoje sau duotus pažadus apleidžia jau per pirmą naujų metų savaitę ir tik 1 iš 10 metų pabaigoje pasiekia užsibrėžtą tikslą.

Plačiau
2024 12 20
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams
3 min. skaitymo
Šeimos gydytoja: kodėl per šventes neturėtumėte vaikų vaišinti grybais ir kas turėtų vengti meduolių?

Bent keletas rūšių silkių, marinuotų, džiovintų ar į pyragėlius įdarytų grybų – tai tik keletas tradicinio lietuvių šventinio stalo patiekalų, kuriuos net ir suaugę kasmet prisimename nostalgiškai ir meiliai siūlome savo vaikams. Vis dėlto, Hila Šeimos medicinos centre, V. Grybo g. konsultuojanti šeimos gydytoja Agnė Šimonienė sako, kad ne visi šventiniam stalui įprasti patiekalai yra tinkami vaikams, o gausios šventinės vaišės atveda ir į gydytojų kabinetus.

Plačiau
2024 12 16
Ausų, nosies, gerklės (LOR) ligos
7 min. skaitymo
Galvos svaigimas: dažniausios priežastys ir simptomai

Neretai pasitaiko, jog galva svaigsta staiga atsistojus ar kitaip pakeitus kūno padėtį – tai dažniausiai nekelia rimtų problemų. Tačiau jei galvos svaigimas ar pusiausvyros sutrikimas vargina nuolatos, tai gali signalizuoti apie rimtas sveikatos būkles, pvz., galimas vidines ausies, neurologines, širdies arba kitas terapines ligas. Apie tai, kas sukelia galvos svaigimą, kada kreiptis į gydytojus ir kokios yra gydymo galimybės, kalbamės su medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja otorinolaringologe, otoneurologe dr. Irina Arechvo.

Plačiau
2024 12 12
Psichologija, psichiatrija
5 min. skaitymo
Kai šventinis šurmulys nebeteikia džiaugsmo. Gal metas atsikvėpti?

Miestai nušvinta tūkstančiais žybsinčių lempučių, o ausyse skamba šventiniai hitai – daugeliui artėjančių švenčių laukimas kelia džiugesį tamsiais gruodžio vakarais, tačiau ne visiems. „Įsivaizduokite hipotetinę situaciją. Prieš jus – Lina. Kiekvienais metais ji organizuoja Kalėdas savo šeimai. Stengiasi, kad viskas būtų tobula: namai – idealiai sutvarkyti, maistas – nepriekaištingas, dovanos – kruopščiai apgalvotos ir įpakuotos. Lina jaučia, jei kažkas nepavyks tobulai, ji nuvils šeimą. Šį spaudimą Lina jaučia ne pirmus metus, todėl gruodį pradeda patirti stresą, prastai miega, tampa irzli ir pavargusi, o Kalėdų rytą jaučiasi išsekusi. Nors iš šono viskas atrodo tobula, Lina nebejaučia džiaugsmo – šventės jai tapo sunkiu darbu“, – pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ psichologė-psichoterapeutė Gintarė Dailydė. Su ja artėjančių švenčių kontekste kalbamės apie perdegimą ir kaip šis susijęs su vadinamąja tūkstantmečio karta.

Plačiau
2024 12 06
Urologinės ligos, vyro sveikata
3 min. skaitymo
Grožio srityje taikoma procedūra gali padėti ir sutrikus šlapinimosi funkcijai

Maždaug 17 proc. moterų ir 16 proc. vyrų kenčia nuo nenumaldomo noro šlapintis, arba kitaip – turi dirglią šlapimo pūslę. Dažniausiai šis sutrikimas gydomas vaistais, tačiau jei tai neefektyvu, išgelbėti gali botulino injekcijos. Šis gydymas Vakarų, Skandinavijos šalyse labai vertinamas, tuo metu Lietuvoje dar tik skinasi kelią, sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja urologė Jonė Verikaitė.

Plačiau
2024 12 05
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja: prieš pirkdami dovanas vaikams, pagalvokite, ar jos tinkamos ir saugios?

Interaktyvūs robotai, lipnūs „šlykštukai“ (angl. slime), plastiko šoviniais šaudantys pistoletai, vaikiški SPA ir kosmetikos rinkiniai – tai tik keletas pastarųjų metų madingiausių dovanų idėjų vaikams. Tačiau ar visos jos tikrai tinkamos, o svarbiausia – saugios jūsų atžaloms? Įsibėgėjant šventiniam dovanų maratonui, kalbamės su Vilniaus Laisvės pr. įsikūrusio „Hila“ šeimos medicinos centro šeimos gydytoja Jūrate Grige. Ji dalijasi įžvalgomis ir patarimais, ką būtina žinoti tėvams, ieškantiems, kuo per šias Kalėdas pradžiuginti mažuosius.

Plačiau
2024 12 02
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Atsako chirurgas: ar tikrai po tulžies pūslės operacijos teks kardinaliai keisti mitybą?

Tulžies pūslės operacija sergantiems tulžies pūslės akmenlige dažnai kelia nerimą, ypač dėl iki šiol paplitusio mito, jog pašalinus šį organą teks visam gyvenimui griežtai riboti mitybą ar ugdytis kitus, ne visada patogius, įpročius. Vis dėlto Medicinos diagnostikos ir gydymo centre „Hila“ konsultuojantis bei operuojantis abdominalinės chirurgijos gydytojas dr. Simonas Ūselis pranešime žiniasklaidai ramina: dėl šiuolaikinės medicinos galimybių po tulžies pūslės operacijos greitai atsigaunama, o jokių ilgalaikių apribojimų nėra.

Plačiau
2024 11 19
Kita
4 min. skaitymo
Pavojus už vairo: į sveikatą numoja, tačiau kelia riziką sau ir kitiems

Sulig laikrodžiams mušant Naujuosius daugiau nei 100 tūkst. vairuotojų gresia į 2025-uosius kulniuoti pėsčiomis. Toks skaičius, remiantis dabartiniais statistikos duomenimis, dar nėra atnaujinę vairuotojų sveikatos pažymėjimų galiojimo, dėl ko jiems bus automatiškai stabdoma teisė vairuoti. Nors daugeliui tai atrodo tik bereikalingas formalumas, Vilniaus Laisvės pr. „Hila“ Šeimos medicinos centre konsultuojanti šeimos gydytoja Daiva Berškienė sako, kad dėl tokių „sveikuolių“ vėliau kyla itin pavojingos avarijos, kurios gali baigtis ir sunkiais sužalojimais.

Plačiau
2024 11 18
Neurologinės ligos
6 min. skaitymo
Klastingus skausmo antpuolius numalšinti padeda specialios blokados

Užklupus skausmui, natūralu įtarti, kad pažeidimas ir yra ten, kur skauda. Tačiau, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojos neurochirurgės Onos Laptevos, besispecializuojančios skausmo gydymo srityje, žmogaus nervų sistema tuo ir įdomi, kad tikroji skausmo priežastis slypi nebūtinai ten, kur skauda. Būna, kad žmogus kamuojasi dėl besitęsiančio rankos ar kojos skausmo, trukdančio ne tik dirbti, bet ir miegoti, o gydyti reikia stuburą.

Plačiau
2024 11 15
Ginekologinės ligos, moters sveikata
3 min. skaitymo
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti

Skaičiuojama, kad 1 iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įsiterpusių į gimdos ertmę. Ir nors polipai yra nepiktybiniai ir ne visais atvejais sukelia pastebimus sveikatos sutrikimus, pasak gydytojo akušerio ginekologo Povilo Varnelio, šie dariniai nėra tokie nekalti – kai kurios moterys dėl jų negali pastoti ar sėkmingai išnešioti kūdikio, o ypač budrios turėtų būti tos, kurių šeimoje būta krūties ar gimdos vėžio atvejų.

Plačiau