Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2012 11 16

Gimdos mioma – kada reikia operuoti?

Ginekologinės ligos, moters sveikata

1 min. skaitymo

Gimdos mioma kada reikia operuoti

Gimdos mioma – tai gerybinis gimdos raumenų navikas. Statistika rodo, kad miomos dažniausiai formuojasi 30–50 m. moterims. Tačiau pastaruoju metu pasitaiko atvejų, kada gana didelės miomos  randamos jaunoms, iki 25–30 metų, moterims. Jų atsiradimas siejamas su lytinių hormonų veikla.

Kada operuoti?

Mioma – tai auglys, kurio vien buvimas nėra indikacija operaciniam gydymui.

Kartais gimdos miomos gali nesukelti jokių simptomų – tai pasitaiko iki 50 proc. atvejų. Jos retai supiktybėja, todėl laikomos nepiktybėjančiu naviku (augliu).

Operuojama, kai dėl miomos atsiranda simptomų, t. y. tam tikrų nepatogumų ar sveikatos sutrikimų.

Kaip jau minėta, miomos retai virsta piktybiniais navikais, o per menopauzę sumažėja ir kalcifikuojasi. Jei miomos dydis viršija 6 cm, ji gali pradėti spausti mažojo dubens organus ir venas, tapti venų stazės ir venų trombozės mažajame dubenyje bei kojose priežastimi. Laimė, tokie atvejai pasitaiko gana retai.

Labai svarbu, kurioje vietoje pradeda formuotis ir augti mioma. Jei ji auga į gimdos ertmę, net ir būdama maža gali sukelti gausų kraujavimą per mėnesines, tapti nevaisingumo priežastimi.

Įprastai dėl miomų nejaučiama skausmo. Susirūpinti reikėtų, jei moteris gausiai kraujuoja, nes dėl to gali išsekti organizmas ir prasidėti anemija. Jei kraujavimo priežastis yra mioma, vienintelė efektyvi gydymo priemonė – operacija.

Gimdos miomų sukeliami simptomai:

  • gausios mėnesinės,
  • kraujavimas tarp menstruacijų,
  • nevaisingumas,
  • pilvo apimties padidėjimas,
  • šlapinimosi sutrikimai (ypač dažnas šlapinimasis),
  • skausmas pilvo apačioje, strėnų maudimas (šie simptomai retai būna dėl miomų).

Dar visai neseniai viena populiariausių ir dažniausių išeičių buvo chirurginis naviko pašalinimas kartu su gimda. Šiandien situacija kardinaliai pasikeitusi. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas akušeris-ginekologas, med. dr. Gediminas Mečėjus sako, kad „jei mioma tampa moters sveikatos problema, ją reikia šalinti, bet šalinti reikia TIK MIOMĄ! Ir pagrindinis akcentas: VISADA GALIMA PAŠALINTI TIK MIOMĄ, IŠSAUGANT GIMDĄ!!!“.

Kol mioma nekelia jokių rūpesčių ir neblogina gyvenimo kokybės, užtenka ją stebėti periodiškai atliekant tyrimus, apsilankant pas gydytoją akušerį-ginekologą kartą per metus. Tik tada, kai pradeda varginti simptomai ar mioma labai padidėja, reikalinga operacija.

Šiandien akušerijoje-ginekologijoje pasiekta labai daug, ypač tausojant ir saugant moters organizmą. Operacijos atliekamos per makštį ar minimalų pjūvį. Moterys labai greitai vėl tampa darbingos. Ir svarbiausia – tapo įmanoma išsaugoti gimdą ir moteriškumą.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.