2019 10 09
Dėl lietuvių chirurgo į Vilnių užsieniečiai atvyksta net po keliskart
Grožio chirurgija, odos procedūros
3 min. skaitymo
Šveicarijoje gyvenantis ir dirbantis Robertas N. (vardas pakeistas) Vilniaus oro uoste atsargiai stūmė lagaminą ir stengėsi nedaryti staigių judesių, bet žinojo – netrukus pamirš menkus nepatogumus ir jausis puikiai. Taip jam sakė plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Renaldas Vaičiūnas, kuriam Medicinos diagnostikos ir gydymo centre savo sveikatos problemas patikėjo ir į Lietuvą atvyko jau trečiąsyk, o prireikus grįš ir dar kartą.
Operacija buvo vienintelė išeitis
Šįsyk Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Plastinės-estetinės chirurgijos ir dermatologijos centro vadovas Renaldas Vaičiūnas Robertui atliko liposakciją – riebalų nusiurbimo operaciją. Jos metu nuo įvairių kūno vietų buvo pašalintas jų perteklius. Jos vyrui prireikė, nes net ir intensyviai sportavus bei netekus daug svorio, dėl genetinių priežasčių vis tiek nepavyko atsikratyti riebalų tam tikrose kūno vietose. Dėl to buvo nuspręsta nuo pilvo, strėnų, krūtinės juos pašalinti chirurginiu būdu.
Pasitelkta moderniausia metodika
Robertui buvo atlikta itin moderni riebalų pašalinimo operacija naudojant infragarsinį EVAMATIC 5® įrenginį. Pasak R. Vaičiūno, šio tipo operacijos gali būti atliekamos įvairiomis technikomis, tačiau infragarso technologija sparčiai populiarėja visame pasaulyje. „Ši technologija ypatinga tuo, kad vienos operacijos metu galima atlikti net keletą skirtingų procedūrų, pavyzdžiui, nusiurbti riebalus, juos paruošti ir suleisti į kitas kūno vietas. Pacientui nereikia kelis kartus gultis ant operacinio stalo, jam mažiau kartų taikoma pilna nejautra. Be to, šios procedūros metu mažiau traumuojami audiniai, dėl ko pooperaciniu laikotarpiu susidaro mažiau kraujosruvų, paburkimų, pacientas greičiau atsigauna ir gali greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo“, – pasakoja plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas. Anot jo, vienintelis tokios procedūros minusas – galutinis rezultatas matomas ne iš karto, jo gali tekti laukti iki pusmečio.
Ligoninėje – vos vieną dieną
„Atvykau ankstų sekmadienio rytą. Pirmadienį man buvo atlikti kraujo tyrimai, jų rezultatus įvertino gydytojas. Štai ir viskas – praktiškai visas pasiruošimas, kuris tetruko keliolika minučių. Tą pačią dieną man buvo atlikta operacija, o kitą rytą jau buvau išleistas namo“, – kaip greitai buvo atlikta chirurginė operacija, stebėjosi Robertas.
Chirurgas vyro kūne atliko šešis nedidelius pjūvius, per kuriuos specialiu aparatu po oda buvo apimtas didesnis kūno plotas ir išsiurbti riebalai. Po operacijos vyras sakė, kad jaučiasi puikiai, vienintelis nepatogumas, jog pirmąsias dienas kiek sunkiau aktyviai judėti. „Aktyviai sportuoju, užsiimu įvairiomis sporto šakomis ir nors kurį laiką itin aktyviai to praktikuoti negalėsiu, jau pamažu pradedu mankštintis“, – pasakojo Robertas.
Į Lietuvą traukia aukštos kvalifikacijos specialistai ir kokybė
Tokie kaip Robertas – atvykstantys iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir kitų šalių – sudaro dešimtadalį Medicinos diagnostikos ir gydymo centro pacientų. Pasak R. Vaičiūno, mūsų šalyje dirbantys specialistai, turima įranga ir taikomos metodikos niekuo nenusileidžia užsienio šalims.
„Čia, Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, sėkmingai pritaikome ir naudojame tai, kas efektyviai veikia visame pasaulyje. Be to, nuolat tobulėjame, stebime pasaulio tendencijas ir koja kojon žengiame su šiuolaikinės medicinos inovacijomis. Dėl to nenuostabu, kad mus vis dažniau renkasi ne tik tautiečiai, bet ir užsienio šalių pacientai“, – sako R. Vaičiūnas.
Užsienio šalių pacientų pasirinkimui įtakos turi ir tarptautinis Centro pripažinimas. 2015-aisiais Medicinos diagnostikos ir gydymo centrui pirmą kartą, o pernai pakartotinais suteiktas visame pasaulyje vertinamas JAV Joint Commission International kokybės standartas, geriau žinomas trumpiniu JCI. Šį prestižinį apdovanojimą yra gavusios mažiau nei pusė procento pasaulio ligoninių.