2015 10 29
Gydytoja dermatologė Lina Duobienė – subtilios grožio korekcijos šalininkė
Grožio chirurgija, odos procedūros
4 min. skaitymo
Vasario pradžioje Medicinos diagnostikos ir gydymo centras atidarė Lazerinės ir estetinės gydomosios dermatologijos centrą. Viena centre dirbančių specialisčių – gydytoja dermatologė Lina Duobienė. Medikė turi didelę darbo patirtį klinikinės dermatologijos srityje. Prakalbus apie estetinę dermatologiją, specialistė sako, jog yra subtilių korekcijų šalininkė. „Moteris ir jos dermatologė turi turėti mažų paslapčių“, – šypsosi gydytoja.
Graži be išeiginių
„Moterys nori nuolat būti gražios – ir ryte, ir vakare, ir naktį. O juk paprasčiausios veido procedūros sugražina odai spindesį, profesionalus makiažas gali paversti jus vakaro karaliene. Deja, moterys bijo nors akimirką nustoti būti gražios. Dėl to ryžtasi ilgalaikiams makiažams ir kitokioms procedūroms, kurias neprofesionaliai atlikus, grožio klaidos būna ilgalaikės. Manau, moters grožis turi būti visoks. Moteris ryte be makiažo, pailsėjusi, gaiviu veidu – ji nuostabi. O vakare su vakariniu makiažu virsta fatališka moterimi – tokia moters išvaizdos, jos grožio dinamika ir yra gražiausias dalykas“, – šypsosi gydytoja.
Jos nuomone, kardinali grožio chirurgija išoriškai labai suvienodina moteris. Svarbu suvokti, kiek ir kokių pokyčių reikia. „Manau, labai svarbu priimti senėjimą, nes emocijos kartais nulemia neprotingus mūsų poelgius“, – įsitikinusi gydytoja.
Ji prisipažįsta, jog neslepia savo amžiaus, tačiau jai patinka, kai aplinkiniai jai duoda 6–10 metų mažiau. „Moteriai svarbu gražiai senti. Manau, tai yra siekiamybė. Viename estetinės medicinos kongrese analizavome Madonos veidą. Jos išvaizda besirūpinantys specialistai yra profesionalai – taikoma subtili korekcija, kuri leidžia dainininkei išsaugoti veido anatominius bruožus. Man gražu, jei ten, kur turi būti raukšlė, tu ją matai, bet ji minkšto reljefo, nestebima kaip randas, taisyklingas veido kontūras, nenukritę vokai. Visur laiku buvo atlikta subtili korekcija. Juk iš tiesų mūsų amžių išduoda ne rankos ar kaklas, o kalba, protas“, – šypsosi dermatologė.
Suvaldyti ligas
Klinikinė dermatologija – psoriazė, aknė (spuogai), egzemos, dermatitai – tai tik dalis ligų, kurias jau daug metų gydo Lina Duobienė. Specialistė turi darbo patirties privačiame ir valstybiniame sektoriuose. „Man patinka dirbti privačioje klinikoje, nes matau, kad galiu duoti žmogui kokybišką santykį, man nereikia dairytis į laikrodį ir skaičiuoti tas 15–20 minučių, kurias gauna valstybinės įstaigos pacientas. Kuo man imponuoja darbas Medicinos diagnostikos ir gydymo centre? Kad atėjus žmogui, sergančiam rimta odos liga, galima greitai padaryti reikiamus tyrimus, atlikti profesionalią diagnostiką ir paskirti geriausią gydymą“, – sako medikė.
Ji džiaugiasi, kad Lazerinės ir estetinės gydomosios dermatologijos centre ne tik gali taikyti savo patirtį, bet ir dirbti nepamiršdama savo principų. „Esu įsitikinusi, kad gydytojas turi susidraugauti su sąžine. Juk kaip dažnai būna – moteris ateina pas dermatologą ne kaip pas specialistą, o kaip pas psichologą. Taip pat negalima pasiduoti paciento norui gauti daugiau. Taip nutinka su botulino procedūromis, kai vadovaujamasi principu – „jeigu jau sumokėjau, tai suleiskite daugiau, ilgiau laikysis“. Dėl to atsiranda nenatūralūs veidai. Didžiausių bėdų kyla, kai nesusikalba gydytojas ir pacientas. Ne mažiau svarbu gydytojo psichologinis žmogaus pajautimas, jo grožio suvokimas, ne vien techninių-medicininių dalykų išmanymas“, – teigia gydytoja dermatologė L. Duobienė.
Sustabdyti metų tėkmę
Su metų tėkme kovojančią grožio industriją gydytoja dermatologė Lina Duobienė vertina santūriai. „Nesižaviu, kai žmogui siūloma atlikti 10 procedūrų, ir taip be galo. Be to, objektyviai žiūrint, nelabai ir matyti tų gausybės procedūrų rezultatas. Aš noriu, kad būtų rezultatas. Todėl manau, kad svarbiausias kriterijus tampa specialisto gebėjimas įvertinti, ko reikia žmogui, ir parinkti tinkamas priemones, procedūras, kurios bus efektyvios“, – įsitikinusi gydytoja L. Duobienė.
Medikės nuomone, ne gydytojai chirurgai, dermatologai yra blogi, ne botulino toksinas moterims kenkia. Blogiausia, kai dvidešimtmetės svajoja apie kažkokias veido injekcijas, kontūravimus, krūtų padidinimą ir panašias procedūras.
„Į mano kabinetą užsuko 22 metų mergina ir sako, kad nors dar neturi raukšlių, ji jau turi neigiamą emociją kaktos srityje. Ką jai koreguoti? Senėjimo baimę? Turime įvertinti savo metus, kūną ir mokėti priimti vykstančius pokyčius“, – sako medikė.
Mažas pokytis – didelis efektas
„Man patinka korekcijos, kuriomis galima subtiliai pakoreguoti išvaizdą. Pavyzdžiui, ima keistis žmogaus veido kontūro linija ar ryškėja raukšlė tarp antakių. Ta raukšlelė tarp antakių formuojasi greičiausiai, nes tai yra dažniausios mūsų mimikos išraiškos. Suraukiame antakius, kai reiškiame emocijas, reaguojame į saulės šviesą. Ši raukšlė greitai atsiranda ir jai gilėjant, žmogus ima atrodyti vyresnis nei iš tiesų yra. Suleidus botulino toksino preparatų, ji išnyksta, ir pasikeičia žmogaus išvaizda. Tai labai delikatu, nes nereikia 10 procedūrų, o efektas ir žmogaus savijautos, nuotaikos, psichinės būklės pokytis yra teigiamas“, – sako L. Duobienė.
Medikė sako, jog kaktos, akių sričių mimikos raukšles geriausia koreguoti botulino toksino injekcijomis; nosies ir lūpų raukšlėms, veidui kontūruoti naudojami kiti preparatai – hialurono rūgštis, kalcio hidroksipalatitas.
Organiškai ir savo laiku
Saiko principo darbe besilaikanti gydytoja labiausiai stebisi, kai pacientai po kurio laiko grįžta ir skundžiasi, kad aplinkiniai net nepamatė, jog jiems „kažkas buvo suleista“.
Specialistė nebrėžia amžiaus ribos, kada reikėtų pradėti koreguoti išvaizdą. „Kai kalbame apie subtilią korekciją, ji yra labai individuali. Tikriausiai nuo Adomo laikų moterys turėjo paslapčių, mažų paslaptėlių, kurių nebūtina pasakoti nei vyrui, nei draugėms. Grožio korekcijos turi būti daromos organiškai ir savo laiku“, – sako gydytoja dermatologė Lina Duobienė.