Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2021 05 10

Visuomenėje įsišakniję mitai apie krūtų plastinę operaciją: ko baiminasi moterys?

Grožio chirurgija, odos procedūros

4 min. skaitymo

visuomeneje isisaknije mitai krutu plastika

Plastinė ir estetinė chirurgija – viena tų medicinos sričių, kuri apipinta bene daugiausia įvairių, kartais ir pagrindo neturinčių mitų ir išankstinių nuostatų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai kone kasdien susiduria su apie operaciją galvojančių moterų nuogąstavimais. Kokie mitai dažniausiai sutinkami įvairiuose interneto forumuose apie krūtų plastines operacijas ir jų metu naudojamus implantus?

Implantai gali sutrukdyti laiku aptikti pokyčius krūtyse

Implantai, įdėti į krūtis, krūtų darinių diagnostikai įtakos neturi, nes implantų sienelės (jeigu implantas nepažeistas) gana gerai kontūruojasi, atskiri dariniai yra matomi. Tačiau, atliekant bet kokį krūtų tyrimą po implantų įdėjimo, būtina apie jų buvimą pranešti prieš tiriant. Patyręs echoskopuotojas, žinantis apie implantų buvimą, objektyviau vertins audinių pokyčius.

Svarbu nepamiršti, kad kiekviena moteris profilaktiškai turėtų pasitikrinti krūtis kartą per metus, nesvarbu, ar krūtys natūralios, ar padidintos implantais. Apčiuopiant darinį galima pastebėti tik tuomet, kai jis užauga iki 1,5–2 cm, todėl nevertėtų pasikliauti tik krūtų savitikra. Modernūs tyrimai padeda aptikti besiformuojančią ligą metais ar keleriais anksčiau.

Šiuolaikinių krūtų implantų nebereikia keisti, jie – visam gyvenimui

Nors itin sparčiai tobulėja technologijos, o kartu su jomis ir plastinė bei rekonstrukcinė chirurgija, implantai nėra amžini. Šiuolaikinius implantus rekomenduojama keisti kas 10–15 metų, nes laikui bėgant susilpnėja išorinis implanto sluoksnis, todėl padidėja jo įplyšimo tikimybė.

Implantai keičiami ir tuomet, kai nustatoma implantų kapsulinė kontraktūra ar pastebima, kad metams bėgant pasikeitė moters krūtys, pavyzdžiui, pasmuko, prarado formą.

Krūtų implantai kenkia sveikatai

Moterys įvairiuose forumuose kalba apie vadinamąją krūtų implantų ligą, kai bėgant laikui dėl kūne esančių implantų ima reikštis įvairūs simptomai: galvos, sąnarių skausmas, nemiga, suprastėjusi atmintis, plaukų slinkimas ir daugybė kitų. Visgi, nėra atlikta jokių konkrečių ar įrodymais pagristų tyrimų ar recenzuotų duomenų apie naujojo sindromo – silikoninių implantų ligos – formavimąsi. Sprendimą tobulinti krūtinę implantais, juos pasilikti ar šalinti priima pati moteris. Tad, jeigu jai krūtų implantai kelia nerimą ir minėtus simptomus ji sieja būtent su implantais – galima juos pašalinti.

Po krūtų didinimo moterys nebegali krūtimi maitinti kūdikio

Tai priklauso nuo to, kurioje krūties vietoje yra įdedamas implantas ir kurioje srityje atliekamas operacinis pjūvis. Įprastai krūtų implantai implantuojami po didžiuoju krūtinės raumeniu, taigi pieno liaukos neliečiamos ir įtakos būsimam maitinimui krūtimi krūtinės didinimas neturi. Atliekant pjūvį pokrūtininėje raukšlėje ar pažasties srityje, nepažeidžiami pieno liaukų latakėliai bei spenelio inervacija, todėl tai taip pat nedaro įtakos būsimai laktacijai.

Jei operacinis pjūvis atliekamas apatinėje areolės dalyje (kitaip tariant, per spenelį), egzistuoja teorinė galimybė, kad gali sutrikti spenelio jautrumas ir turėti įtakos žindymui.

Krūtų implantai gali sprogti

Vyrauja mitas, kad veikiami įvairių išorinių veiksnių, pavyzdžiui, slėgio pasikeitimo skrendant lėktuvu ar nardant po vandeniu, patiriant didelį fizinį spaudimą, krūtų implantai gali sprogti, tiksliau – sutrūkti. Esant slėgio pasikeitimų (pavyzdžiui, giluminio nardymo metu), implantuose laikinai gali atsirasti burbuliukų, kurie savaime pranyksta per kelias dienas. Taigi, net ir veikiami slėgio implantai sprogti ar suplyšti negali.

Atlikus krūtų mažinimo operaciją, krūtinė vėliau vis tiek „atauga“

Į plastinės chirurgijos specialistus moterys kreipiasi ne tik dėl krūtų didinimo, bet ir norėdamas jas sumažinti. Tiesa, kai kurios apie šį žingsnį svarstančios moterys įsitikinusios, jog sumažinta krūtinė po kurio laiko ir vėl atgauna pradinį dydį.

Krūtis sudaryta iš liaukinio ir riebalinio audinio, o jos dydį lemia įvairūs veiksniai: genetika, kūno svorio pokyčiai, hormonų pusiausvyra, amžius. Bėgant metams krūtyse mažėja liaukinio ir daugėja riebalinio audinio. Atliekant krūtų mažinimo operaciją, pašalinama dalis odos, riebalinio bei liaukinio audinio, krūtys ir jų dydis suformuojamos pagal moters pageidavimą. Tiesa, krūtys gali pakisti ir po operacijos, pavyzdžiui, jei moteris priaugs svorio, pastos ar krūtimi žindys kūdikį, taip pat atsiradus endokrininės sistemos ligų.

Negali žinoti, kokius implantus įdės

Interneto forumuose kyla diskusijų ir apie tai, kad krūtų didinimo operacijos metu naudojami implantai priklauso nuo to, kokius parenka pats gydytojas. Esą yra gydytojų, kurie pirmenybę teikia tik tam tikro gamintojo ar rūšies  implantams, o šie nebūtinai tinka kiekvienai moteriai.

Visi chirurgai tokių operacijų metu naudoja tik patentuotus, patikimų, ilgametę patirtį turinčių kompanijų implantus, o lemiamą žodį taria pacientė. Nė vienas chirurgas nedės į moters kūną prieš tai neaptarto ar nepatentuoto implanto. Kiekvienas implantas turi ir savo „pasą“, t. y. serijos numerį, kuris atiduodamas pacientei.

Dalintis
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams