Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2024 02 21
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
5 min. skaitymo
Kas yra biocheminis kraujo tyrimas ir ką jis parodo?

Tiek profilaktinio sveikatos patikrinimo metu, tiek susirgus kokia nors liga šeimos gydytojas ar kitas gydantis specialistas dažniausiai paskiria atlikti ne tik bendrą kraujo tyrimą, bet ir biocheminį. Kuo jie skiriasi? Kokie biocheminiai kraujo tyrimai atliekami dažniausiai, ką jie parodo ir kur kreiptis – apie tai pasakoja „Hila“ vidaus ligų gydytojas Mantas Mikeliūnas.

Plačiau
2024 01 18
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
7 min. skaitymo
Laboratorinių tyrimų specifika: kaip jie atliekami ir ką parodo?

Siekiant kuo tiksliau diagnozuoti ligas, vykdyti jų stebėjimą ir skirti tinkamą gydymą, laboratoriniai tyrimai yra nepamainomi. Net 70 proc. klinikinių sprendimų nustatant diagnozę priimama remiantis laboratorinių tyrimų rezultatais. Tačiau kokia bus tyrimų kokybė ir kiek tikslūs rezultatai, priklauso ir nuo to, kaip bus jiems pasiruošta. Tad ką būtina žinoti prieš atliekant laboratorinius kraujo, šlapimo, išmatų ir kitus tyrimus, kokiais atvejais prireikia juos kartoti, pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ šeimos gydytojas Vilius Rajeckas.

Plačiau
2024 01 16
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
4 min. skaitymo
Kokias ligas gydo terapeutas ir kada turėtumėte į jį kreiptis?

Sunegalavus, esant įvairiems sveikatos sutrikimams paprastai kreipiamės į savo šeimos gydytoją, dažnai pamiršdami, jog yra ir terapeutas (gr. therapeutēs – gydytojas, slaugytojas), dar vadinamas vidaus ligų gydytoju. Tačiau kaip žinoti, kokiais atvejais geriau kreiptis į terapeutą, kokias ligas jis diagnozuoja ir gydo bei kodėl jis vis dar painiojamas su šeimos gydytoju? Apie tai pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ terapeutė, hematologė Lina Aleškevičienė.

Plačiau
2023 06 27
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
5 min. skaitymo
Kada kreiptis į šeimos gydytoją, arba kada sveikatos problemų atidėliojimas tampa pavojingas?

Esant įvairiems sveikatos sutrikimams ar kilus net menkiausių abejonių dėl sveikatos būklės, natūralu, kad pirmiausia kreipiamės į šeimos gydytoją. Tačiau kuo vadovautis, norint pasirinkti tinkamą šeimos gydytoją, kokias paslaugas jis teikia ir ką būtina žinoti, norint jį pakeisti? Apie tai plačiau kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi Rajecku.

Plačiau
2023 06 13
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
11 min. skaitymo
Kas yra echoskopija, kaip ji atliekama ir ką parodo?

„Atlikime echoskopiją“ arba „Reikia atlikti ultragarso tyrimą“ – tokius ar panašius gydytojo žodžius neretai pacientai išgirsta, kai siekiama išsiaiškinti įvairių negalavimų priežastis, pavyzdžiui, kokia yra vidaus organų forma, padėtis, struktūra, ar nėra patologinių pokyčių, kai norima ištirti minkštuosius audinius ir kt. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja echoskopuotoja Raimonda Verikienė plačiau pasakoja apie tai, kokias pagrindines ligas padeda diagnozuoti echoskopija arba kitaip vadinamas ultragarso tyrimas, kaip jam tinkamai pasiruošti ir kuo šis tyrimas skiriasi nuo kitų.

Plačiau
2023 06 09
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
7 min. skaitymo
Bendras kraujo tyrimas: ką jis parodo ir kaip dažnai jį atlikti?

Bendras, arba pilnas, kraujo tyrimas – tai pats pirmasis tyrimas, kuris atliekamas, norint įvertinti žmogaus sveikatos būklę. Jis padeda atskirti, kokia infekcija – bakterinės ar virusinės kilmės – asmuo serga, ar turi kokių nors patologijų ir pan. Apie tai, kaip tinkamai pasiruošti pilnam kraujo tyrimui, kokie yra svarbiausi kraujo tyrimo rodikliai, ar visada nuokrypiai nuo normos reiškia ligą, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Daiva Berškienė.

Plačiau
2023 06 08
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
5 min. skaitymo
Privatus šeimos medicinos centras – išskirtinis dėmesys visai šeimai

Turbūt nerasime nė vieno asmens, kuris susirgęs nenorėtų greitai pasveikti. Esant lengviems negalavimams, žinoma, neretai gelbsti ir namų vaistinėlė ar vaistininko konsultacija, tačiau rimčiau susirgus geriausia iškart kreiptis į šeimos gydytoją. Privatus šeimos medicinos centras dažniausiai jums pasiūlys vizito laiką tą pačią dieną, be eilių, daugiau dėmesio jums ir ilgesnį konsultacijos laiką, platų paslaugų spektrą, kvalifikuotų specialistų komandą ir modernią įrangą.

Plačiau
2023 06 07
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
6 min. skaitymo
Kas yra pediatras ir kokias ligas jis gydo?

Tėvų džiaugsmą susilaukus vaikučio neretai lydi ir natūralus rūpestis dėl būsimų ligų. Nors augant mažyliui įvairios ligos yra neišvengiamos kaip dalis jo besiformuojančio imuniteto, visgi tėvai tampa daug ramesni, žinodami, jog vaikystės ir paauglystės laikotarpiu jų atžala pasirūpins pediatras. Tačiau kaip išsirinkti gerą vaikų gydytoją, kokias ligas jis gydo ir kuo vaikų pediatras skiriasi nuo suaugusiųjų gydytojo? Apie tai – pokalbis su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro pediatre, vaikų hematologe Agnija Vaščiūnaite.

Plačiau
2023 03 02
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
4 min. skaitymo
Vidaus organų pakitimai ilgai neišsiduoda, tačiau vienas tyrimas juos leidžia pamatyti akimis

Ar yra tekę mėnesių mėnesius kęsti neaiškų skausmą ir niekaip nerasti jo priežasties? Siekiant nustatyti simptomų atsiradimo priežastis, gali padėti greitas ir saugus echoskopijos tyrimas. Visiškai neskausmingas vidaus organų tyrimas ultragarsu ne tik nesukelia jokio diskomforto, bet ir yra viena tiksliausių diagnostinių procedūrų. Nepaisant to, vis dar pasitaiko pacientų, delsiančių atlikti šį tyrimą ir taip rizikuojančių savo sveikata.

Plačiau
2022 07 13
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
2 min. skaitymo
Mažas, kasdienis įprotis galintis pagerinti mūsų sveikatą

Jeigu fizinio aktyvumo teikiamą naudą būtų galima sudėti į vieną tabletę, ji neabejotinai taptų populiariausia pasaulyje. 10 tūkstančių žingsnių per dieną – toks yra paprasčiausias sveikatos receptas. Įtraukite į savo kasdienę rutiną vaikščiojimą ir pamatysite, kad keičiasi ne tik jūsų išvaizda, bet ir gerėja emocinė būklė.

Plačiau
2022 07 13
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
2 min. skaitymo
Kokie pirmieji žingsniai įvykus nelaimei?

Kartais gyvenimas iškrečia nemalonių pokštų. Kiekvienas iš mūsų turėtume žinoti, kaip elgtis įvykus nelaimei: užspringus, prasidėjus kraujavimui ar ištikus insultui. Tačiau ar tikrai tai žinome ir gebėtume atlikti?

Plačiau
2021 06 03
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
3 min. skaitymo
Vidurvasario karščių pavojai: organizmui būtinų mineralų netekimas

Kalbėdami apie organizmui svarbius vitaminus ir mikroelementus dažniausiai pagalvojame apie žiemos sezoną, kai sumažėjus šviežių vaisių ir daržovių organizmas jų natūraliai gauna mažiau.

Plačiau