Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2023 09 13

Kineziterapeutė G. Badikonytė: „Smagiausia, kai matai džiaugsmu degančias paciento akis“

Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija

3 min. skaitymo

Kineziterapeute Gerda Badikonyte interviu

„Esu ten, kur ir norėčiau būti“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Gerda Badikonytė. Iki tapdama netrukus metų gimtadienį minėsiančio Reabilitacijos ir sporto medicinos centro sostinės Lvivo g. komandos dalimi ji žengė žingsnis po žingsnio. Gerai pažino įstaigos tvarką, struktūrą, vertybes ir žmones, taip pat spėjo baigti kineziterapijos studijas Vilniaus universitete.

Monotoniško darbo biuro kėdėje neįsivaizduoja

Kur link nori kreipti gyvenimą, Gerda suprato dar mokykloje. Atrodė, jog jos pašaukimas – medicina, nes norisi padėti kitiems, o ir bendrauti su žmonėmis įdomu. Bet įstojusi į mediciną sudvejojo dėl šio pasirinkimo.

„Pagalvojau, kad kineziterapija yra gana arti medicinos, o aš daug laiko sportuoju. Judesys reikalingas kiekvieno mūsų kasdienybėje. Šiandien manau, kad pasirinkau teisingai. Neįsivaizduočiau savęs biure ar dienas leidžiančios monotoniškai. Dabartiniame darbe išvis nėra monotonijos. Visi pacientai – skirtingi, kiekvienas atvejis – individualus, tad kaskart reikia ieškoti kažko naujo, dirbti kitaip, rasti, kas tiktų būtent tam žmogui“, – pasakoja G. Badikonytė.

Laiptelis po laiptelio svajonių karjeros link

Gerda Medicinos diagnostikos ir gydymo centre yra gyvas pavyzdys, kaip nuosekliai, laiptelis po laiptelio, kopi norimos karjeros link. Šiandien daugelis ją pažįstą kaip aktyvią kineziterapeutę, tačiau ne kiekvienas atmena, kad 2020-aisiais jauna mergina pradėjo darbuotis kaip Klientų aptarnavimo skyriaus registratūros asistentė.

„Norėjau pamatyti, pajusti, kas vyksta sveikatos priežiūros įstaigose iš vidaus. Pirmasis darbas buvo visiškai paprastas – archyvavimas, kortelių tvarkymas. Po truputėlį perpratau sistemą, buvo labai įdomu. Nešiodavau korteles ir į Reabilitacijos ir sporto medicinos centrą, pamažu susipažinau su kolektyvu. Mano tuometė vadovė pasiūlė, jog galėtų pasikalbėti su centro vadovybe, galbūt galėčiau ten atlikti praktiką. Ją ten ir atlikau, komanda mane labai gražiai priėmė, – prisiminimais dalinasi Gerda. – Kartą sėdėjome su kolegomis ir pusiau juokais vienas jų pasakė: „Mums reikia administratorės. Gal tu norėtum?“ „Labai norėčiau!“ – apsidžiaugiau, nes čia juk mano sritis, kurią iš dar arčiau norėjau pažinti. Pasikalbėjome su centro vadovu Tadu Puzara. „Smagu, kad jau žinai, kaip viskas pas mus vyksta. Bus labai lengva dirbti kartu“, – įvertino. „Padirbėjau administratore. Baigiau studijas. Tik gavau diplomą, nėriau į darbus pagal specialybę. Jau daugiau kaip metai esu kineziterapeutė“, – sakė G. Badikonytė.

Darbe labiausiai džiugina grįžtamasis ryšys

Lygiai prieš metus duris atvėrė Reabilitacijos ir sporto medicinos centras Lvivo g., Vilniuje, šiandien žinomas kaip bene moderniausias ir didžiausias visame Baltijos šalių regione. Dabar jame darbuojasi ir kasdien pacientų gyvenimus į gera keičia beveik 50 specialistų komanda. Gerda jame – nuo pat pirmų akimirkų.

„Kadangi investuota daug pinigų, nerimavome, ar pas mus eis žmonės, ar naujasis centras atsipirks. Turime šiuolaikišką įrangą, skirtą eisenos analizei, kitą diagnostinę aparatūrą, kuri tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Kolektyvas – jaunatviškas, visi draugiški, beprotiškai ambicingi, nuolat dalyvauja mokymuose. Tada ir pats nori sparčiai eiti pirmyn, nuo kitų neatsilikti. Suktis tarp žmonių, kurie kasdien siekia vis daugiau ir daugiau, labai naudinga, drauge lengviau spręsti problemas, rasti išeitis, – pasakoja kineziterapeutė. – Darbe mane labiausiai džiugina grįžtamasis ryšys, kai matau džiaugsmu degančias paciento akis, kai jis sako, jog niekada nemanė, kad pagerės savijauta, liausis skaudėti. Kitas ateina niekada nesportavęs, bet pas mus susipažįsta su judesiu, išmoksta reikalingų pratimų ir stebisi: „Kodėl aš anksčiau to nedariau? Dabar neįsivaizduoju ryto be jūsų programų.“ Labai smagu, kad gali žmogui padėti, pritaikęs manualines, masažo ar kitas technikas, rasti jam naujas veiklas, sportą, kuris gali pakeisti kasdienybę.“

Kone kas trečią kamuoja skaudanti nugara

Nemažai Gerdos ir jos kolegų pacientų ateina iš centrą supančių biurų: „Į mus kreipiasi dėl nugaros, kaklo skausmų. Sakyčiau, dėl šių problemų ateina kone kas trečias pacientas, nes visi – darbingo amžiaus, daug laiko sėdi prie kompiuterių, mažai juda. Kita dalis kreipiasi po traumų, daugiausia – sezoninių. Pavyzdžiui, žiemą netinkamai pasirengus ar pervertinus jėgas slidinėjant galima greitai susižeisti. Vasarą tas pats nutinka užsiimant vandens pramogomis arba sportuojant.“

Geriausias poilsis – sportas

Po darbų G. Badikonytė geriausiai pailsi sportuodama. Anksčiau žaidusi tinklinį, šiuo metu daugiausia žaidžia padelį arba bėgioja.

„Sportas man turi meditacinį poveikį. Nesvarbu, pavargusi fiziškai ar emociškai, judėjimas padeda pamiršti nuovargį. Net jei esu blogesnės nuotaikos, pabėgiojusi jaučiuosi žvalesnė, kitaip žvelgiu į kasdienybę. Jei poilsiui yra daugiau laiko, su draugu keliaujame. Dažniausiai mūsų kelionės – aktyvios, gulėti paplūdimyje nelabai mėgstame. Mums labiau prie širdies kalnai, slidinėjimas, įvairūs žygiai, vandens pramogos, pažintinės kelionės“, – kineziterapeutė vardija mėgstamas pramogas. 

Dalintis
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialūs pasiūlymai tik prenumeratoriams