Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija internetu Greičiau nei per 24 val.

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2025 04 14
Sveika gyvensena, mityba
2 min. skaitymo
Sveikesni Velykų stalo receptai pagal gyvensenos medicinos specialistę

Jau šį sekmadienį su šeimomis sėsime prie vaišėmis nukrauto Šv. Velykų stalo. Svarbią vietą jame tradiciškai užims kiaušiniai bei jų patiekalai, dažnai su majonezu ar panašiais riebiais padažais. Hila | Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gyvensenos medicinos specialistė Adrija Amita Kulvinskaitė sako, kad ir šventinį stalą galime praturtinti sveikatai palankesniais, bet ne mažiau gardžiais patiekalais. Artėjant šventiniam savaitgaliui ji dalijasi asmeniniais Velykų stalo receptais.

Plačiau
2025 04 08
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Gyvensenos medicinos specialistė atsako, kodėl naudinga valgyti kiaušinius ir kaip tinkamai juos paruošti

Kiaušiniai – ne tik neatsiejamas Šv. Velykų stalo simbolis, bet ir šimtus kartų viso pasaulio apkalbėtas, peiktas ir vėl reabilituotas maisto produktas. Jei prieš gerą dešimtmetį kiaušinius linksniavome kaip kone cholesterolio šaltinį, tai šiandien jie aukštinami kaip tikras supermaistas. Tai kaipgi yra su tais kiaušiniais – gerai ar blogai jie mūsų organizmui, kiek kiaušinių galima suvalgyti per dieną, ir koks jų paruošimo būdas palankiausias sveikatai, klausiame „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gyvensenos medicinos specialistės Adrijos Amitos Kulvinskaitės.

Plačiau
2025 03 28
Sveika gyvensena, mityba
6 min. skaitymo
„Hila“ šeimos gydytoja apie alopeciją, stresą ir kitas plaukų slinkimo priežastis bei simptomus

Jei pastebėjote vis daugiau plaukų ant pagalvės, šukų ar drabužių, o gal ėmė mažėti plaukų apimtis, verta susirūpinti. Plaukų slinkimas – viena dažniausių problemų, dėl kurios žmonės kreipiasi į šeimos gydytojus. Nors dažnai laikomas kosmetine problema, iš tiesų plaukų slin-kimas gali būti svarbus organizmo siunčiamas signalas apie sveikatos sutrikimus. Apie tai, kokios priežastys gali lemti padidėjusį plaukų slinkimą ir ką daryti pastebėjus šiuos poky-čius, kalbamės su „Hila“ Šeimos medicinos centro šeimos gydytoja Agne Šimoniene.

Plačiau
2025 03 24
Sveika gyvensena, mityba
4 min. skaitymo
Žarnynas – antrosios smegenys: kaip jo mikrobiota veikia imunitetą ir nuotaiką?

Pastaraisiais metais mokslininkai vis dažniau kalba apie tai, kad žarnynas yra vienas svar-biausių imuninės sistemos organų. Žarnyno mikrobiota – trilijonų mikroorganizmų bendruo-menė – vaidina pagrindinį vaidmenį reguliuojant imuninės sistemos veiklą, daro įtaką bend-ram organizmo atsparumui ligoms ir net emocinei būsenai. Pasak „Hila“ Šeimos medicinos centro šeimos gydytojos Jūratės Grigės, mikrobiotos sveikata prasideda dar prieš gimimą ir ją veikia daugybė veiksnių – nuo mitybos iki gyvenimo būdo.

Plačiau
2025 02 24
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Ar tikrai pavasarį pritrūkstame vitaminų, ir kada galime jų pavojingai padauginti?

Ar tiesa, kad baigiantis žiemai mūsų organizme išsenka ir vitaminų ir mineralų atsargos, todėl už lango skleidžiantis pavasariui pasijuntame tarsi išsekę? Dažnas, pajutęs šiuos simptomus, skubame į vaistinę įsigyti įvairių papildų, tačiau „Hila“ Šeimos medicinos centro gydytoja Daiva Berškienė sako, kad viskas toli gražu ne taip paprasta.

Plačiau
2025 02 18
Sveika gyvensena, mityba
1 min. skaitymo
Vitaminų ir mikroelementų pripildytas pusryčių dubenėlis sveikensiam rytui

Subalansuoti pusryčiai – geras startas puikiai dienai. Dėl to svarbu, kad jie būtų tinkamai subalansuoti ir suteiktų pakankamai baltymų, angliavandenių bei gerųjų riebalų. Šis paprastas, vos per kelias minutes paruošiamas pusryčių receptas dar ir padės pasipildyti ir reikalingų vitaminų bei mineralų.

Plačiau
2023 04 27
Sveika gyvensena, mityba
3 min. skaitymo
Augalinės kilmės alternatyvos – ar jos gali atstoti tikrą mėsą?

Pamažu šylant orams, dažnas planuojame susitikimus su draugais, kuriuos lydi ir ant laužo kepama mėsa. Nors maisto prekių parduotuvėse apstu kiaulienos, jautienos ar vištienos gaminių, vis daugiau galima rasti ir įvairių augalinės mėsos alternatyvų. Jos džiugina ne tik vegetarus ar veganus, bet ir nusprendusius paįvairinti savo mitybos racioną. Tačiau ar iš augalinių žaliavų pagaminta mėsa pasižymi panašiomis savybėmis, kaip ir gyvūninės kilmės?

Plačiau
2023 04 24
Sveika gyvensena, mityba
4 min. skaitymo
Inovatyvūs sprendimai keičia nutukimo gydymą

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2021 m. duomenimis, nuo nutukimo kenčia beveik kas 6 pasaulio gyventojas. Milijonai žmonių kasmet mėgina sumažinti savo kūno svorį, kai kurie iš jų griebdamiesi ir tokių drastiškų priemonių kaip badavimas ar sveikatai pavojingų preparatų vartojimas. Štai neseniai visame pasaulyje atgarsio sulaukė žinia, jog tarp Holivudo garsenybių itin paplito II tipo diabetui gydyti skirtas vaistas, kurio vienas poveikių – stiprus apetito slopinimas, leidžiantis reikšmingai sumažinti suvartojamo maisto kiekį ir taip numesti nepageidaujamą svorį. Tačiau ar tikrai sveikatą žalojantys metodai yra raktas į liekną kūną? Apie tai, kas yra nutukimas, kada jis diagnozuojamas ir kaip sėkmingai jį gydyti, kalbamės su abdominalinės chirurgijos gydytoju prof. habil. dr. Gintautu Brimu.

Plačiau
2023 04 03
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Po žiemos jaučiatės išsekę? Kaip pavasarį jaustis žvaliems?

Žiemai artėjant prie pabaigos, neretas, laukdamas bundančio pavasario, pasijunta pristigęs jėgų ir energijos. Šiuo laikotarpiu dažnai išgirstame ir įvairių pasvarstymų, jog organizmas galbūt išseko per ilgą žiemą ar jame baigiasi sukauptos vitaminų atsargos. Tačiau ar tikrai per žiemą išsieikvoja mūsų gyvybiniai resursai ir kaip pavasarį jaustis žvaliems, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi Rajecku.

Plačiau
2023 03 20
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Paprastas ir praktiškas šeimos gydytojo patarimas, kaip lengviau išgyventi laiko persukimą

Jau šį savaitgalį ir vėl persuksime laikrodžius – šįkart vieną valandą į priekį ir pereisime prie vadinamojo vasaros laiko. Kai kuriems toks rodyklių pasukimas reikšmingos įtakos neturi, kiti gi mieliau visai nesuktų laiko, esą tai sukelia ne tik daug nepatogumų, bet ir pablogėja savijauta. Apie tai šiandien kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi Rajecku, kuris dalinasi naudingomis įžvalgomis, kaip be didelių pastangų sumažinti dėl laiko pasikeitimo kylantį trumpalaikį organizmo šoką.

Plačiau
2021 07 01
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Kaip atitolinti Alzheimerio ligą, arba kuo mūsų organizmui svarbios omega-3 rūgštys?

Omega-3 skamba kaip tolimos galaktikos pavadinimas, tačiau iš tiesų taip vadinamos riebalų rūgštys, svarbios viso mūsų organizmo sveikatai palaikyti – nuo stiprios imuninės sistemos iki smegenų funkcijos ir net galimybės atitolinti klastingą Alzheimerio ligą.

Plačiau
2020 05 12
Sveika gyvensena, mityba
4 min. skaitymo
Gyvenimo būdas ir sveikata neturi nieko bendra? Pagalvokite dar kartą

Vienas mėgstamas riebus patiekalas ar praleistas pasivaikščiojimas tikrai nepakenks. Vienas – gal ir ne, bet tas vienas neretai virsta dar vienu ir dar vienu, kol tai tampa įpročiu arba net gyvenimo būdu.

Plačiau