Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija internetu Greičiau nei per 24 val.

2025 02 07

Kad visad „užsivestų variklis“ – urologas apie efektyvų ir neskausmingą sprendimą erekcijos sutrikimo gydymui

Urologinės ligos, vyro sveikata

4 min. skaitymo

Flux Dev Realistic portrait photo of a big masculine Scandinav 2

Erekcijos sutrikimai – opi, bet dažnai nutylima problema, su kuria susiduria daugelis vyrų. Nors tai nėra gyvybei pavojinga būklė, ji gali turėti didelės įtakos gyvenimo kokybei, santykiams ir emocinei savijautai. „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas urologas Arūnas Jaškevičius sako, kad nereikėtų tyliai kentėti – šiuolaikinė medicina siūlo pažangius ir efektyvius sprendimus.

Ten, apačioje kažkas ne taip? Esate ne vienas

Ne kiekvienas apie tai drįsta kalbėti net artimiausių bičiulių kompanijoje, bet anaiptol ne vienam vyrui yra tekę atsidurti nejaukioje situacijoje, kai romantiško vakaro metu, deja, bet nepavyko sukelti erekcijos. Akimirksniu galvoje suskamba daugybė klausimų nuo: „Ką pagalvos partnerė?“ iki „O gal tai liga?“

Gydytojas urologas A. Jaškevičius ramina – vienas kitas nepavykęs romantinis vakaras dar nėra erekcijos sutrikimas. Taip nutikti gali kiekvienam: ir dar visai jaunam, ir jau brandžiam, o priežastys gali būti irgi pačios įvairiausios, nuo darbe patiriamo streso iki kai kurių medikamentų vartojimo.

Urologas Arūnas Jaškevičius

Pasak gydytojo, erekcijos sutrikimas – tai nuolatinis nesugebėjimas pasiekti ar išlaikyti erekcijos, reikalingos visaverčiam lytiniam aktui.

Statistiškai erekcijos sutrikimai dažnėja su amžiumi. Pavyzdžiui, 40–70 metų vyrų grupėje lengvas sutrikimas nustatomas apytiksliai kas šeštam vyrui, vidutinio sunkumo – kas ketvirtam, o sunki forma pasireiškia 1 iš 10 atvejų. Vyresniems nei 70 metų vyrams erekcijos sutrikimų dažnis išauga net iki 35–40 proc.

Pasak urologo A. Jaškevičiaus, dažnai vyrai atvyksta pas gydytoją sakydami, kad „kažkas ne taip“, tačiau būtina nustatyti sutrikimo sunkumo laipsnį ir priežastis. Tai gali būti atliekama sertifikuotais klausimynais, diagnostiniais tyrimais bei išsamia paciento sveikatos istorijos analize.

Kodėl sutrinka erekcija?

Erekcijos sutrikimus gali lemti kelios priežastys. Jos skirstomos į kelias pagrindines grupes:

  • Psichologinės: depresija, stresas, nerimas, santykių problemos, nauji partneriai.
  • Kraujagyslinės: rūkymas, hipertenzija, cukrinis diabetas, kraujotakos sutrikimai.
  • Hormoninės: testosterono trūkumas, hiperprolaktinemija.
  • Neurologinės: Parkinsono liga, išsėtinė sklerozė, stuburo ar galvos traumos.
  • Vaistų ar cheminių medžiagų poveikis: tam tikri vaistai, alkoholis.
  • Traumos ar chirurginės intervencijos: dubens kaulų lūžiai, prostatos operacijos.

„Svarbu pažymėti, kad net 7 iš 10 erekcijos sutrikimų yra psichologinės kilmės, o jeigu įtariamas organinis sutrikimas, apie 65 proc. atvejų jis būna susijęs su kardiologinėmis ar endokrinologinėmis problemomis,“ – paaiškino gydytojas urologas. 

Sprendimas prasideda nuo tikslios diagnostikos

„Hila“ centre su šia delikačia vyrų problema dirbantys specialistai kiekvienam pacientui skiria ypatingą dėmesį ir pirmiausia atlieka išsamią diagnostiką.

Susidūrus su erekcijos sutrikimo problema, pirmiausia atliekami kraujo tyrimai siekiant įvertinti galimą hormonų disbalansą, ultragarsu įvertinama varpos kraujotaka, atliekami prostatos, šlapimo pūslės, kapšelio tyrimai. Gauti atsakymai leidžia gydytojui urologui daryti prielaidas apie galimas erekcijos sutrikimo priežastis.

Pavyzdžiui, pastebėjus kraujotakos sutrikimų, pacientas gali būti nukreipiamas kardiologo ar neurologo konsultacijai, stebint hormonų pusiausvyros neatitikimą – konsultuoti su gydytoju endokrinologu.

„Mūsų tikslas – ne tik nustatyti sutrikimą, bet ir rasti jo priežastį, todėl pacientą visada prižiūri ne tik urologas, bet ir visa specialistų komanda“, – pabrėžia gydytojas A. Jaškevičius.

Pažangus gydymas padeda greitai pasiekti efektyvių rezultatų

„Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centre taikomi pasaulyje pripažinti erekcijos sutrikimų gydymo metodai. Tarp jų ir vienu pažangiausių ir efektyviausiu laikoma – žemo dažnio smūginių bangų terapija.

Šios terapijos metu:

  • Suaktyvinamos kamieninės ląstelės, skatinama naujų kraujagyslių formacija.
  • Pagerėja varpos kraujotaka, todėl erekcija tampa stipresnė.

Procedūra neskausminga, tad jos metu nereikia papildomos nejautros. Trunka ji taip pat – vos 20 minučių. Po procedūros pacientas iškart grįžta į savo įprastą gyvenimą.

Tiesa, vienos procedūros nepakanka. Gydymą sudaro 6 procedūrų kursas, atliekant šias kartą per savaitę. Baigus visą gydymo kursą, jo efektyvumas siekia 80 –90 proc., o rezultatai geriausiai pastebimi po mėnesio.

 

Lietuvos vyrai vis dažniau kreipiasi pagalbos

 

Anot gydytojo urologo, pastaraisiais metais vis daugiau vyrų ryžtasi spręsti šią

problemą. Ypač aktyvūs jaunesni nei 30 metų vyrai, kurių erekcijos sutrikimų

priežastys dažniausiai būna psichologinės. Tačiau neretai į gydytojus kreipiasi ir

vyresni pacientai, dažniausiai juos paskatina konsultuotis jų gyvenimo

partnerės.

 

Beje, pasaulinėje praktikoje rekomenduojama, kad konsultacijoje dalyvautų ir paciento antroji pusė, nes tai padeda lengviau identifikuoti problemą ir rasti tinkamiausią sprendimą.

Gydytojas džiaugiasi, kad gali padėti vyrams išspręsti tokią delikačią sveikatos problemą. Ir nors visada norisi išgirsti grįžtamąjį ryšį, kaip pacientas vertina gydymo efektyvumą, kaip po jo pasikeitė jo gyvenimo kokybė, ne kiekvienas ryžtasi apie intymius dalykus atvirauti net ir su savo gydytojų.

Tačiau, A. Jaškevičius šypsosi, jog viena istorija kalba pati už save. Vyriškis pas gydytoją užsuko nešinas didžiule gėlių puokštę – tai, pasak urologo, pats geriausias įrodymas, jog pritaikytas gydymas veikia.

Nereikia kentėti tyliai – kreipkitės pagalbos

Jei vyras pastebi, kad jo erekcija silpnėja ar vis dažniau kyla problemų, geriau nelaukti. Kartais pakanka tik atsipalaiduoti ar išspręsti psichologines problemas, tačiau jei simptomai nepraeina – būtina specialisto konsultacija.

„Geriausias patarimas – jei abejojate, ar problema rimta, išvažiuokite atostogų. Jei per poilsį simptomai neišnyksta, laikas pasikonsultuoti su gydytoju“, – sako A. Jaškevičius.

Šiuolaikinė medicina siūlo efektyvius, saugius ir greitus sprendimus, leidžiančius susigrąžinti vyrišką pasitikėjimą savimi ir gyvenimo kokybę. Jei pastebite pirmuosius simptomus – nedelskite ir kreipkitės į specialistus.

Dalintis

Nedelskite, rūpinkitės savimi!

Registruotis konsultacijai
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus

Gydytojų patarimai ir specialūs pasiūlymai tik prenumeratoriams