Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2024 12 02
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Atsako chirurgas: ar tikrai po tulžies pūslės operacijos teks kardinaliai keisti mitybą?

Tulžies pūslės operacija sergantiems tulžies pūslės akmenlige dažnai kelia nerimą, ypač dėl iki šiol paplitusio mito, jog pašalinus šį organą teks visam gyvenimui griežtai riboti mitybą ar ugdytis kitus, ne visada patogius, įpročius. Vis dėlto Medicinos diagnostikos ir gydymo centre „Hila“ konsultuojantis bei operuojantis abdominalinės chirurgijos gydytojas dr. Simonas Ūselis pranešime žiniasklaidai ramina: dėl šiuolaikinės medicinos galimybių po tulžies pūslės operacijos greitai atsigaunama, o jokių ilgalaikių apribojimų nėra.

Plačiau
2024 10 10
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Skrandžio siunčiami simptomai, kurių nevalia ignoruoti. Kada teks pasiryžti gastroskopijos tyrimui?

Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virškinimo trakto ligų gydytojus. Tačiau vien nujausdamas, kad gali tekti išsamiau tirti skrandį, gana dažnas vizitą pas šios srities specialistą vis atidėlioja. Pasak „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojo gastroenterologo, endoskopuotojo Roberto Bunduros, pacientus vis dar sulaiko pasenusios baimės, kurių šaknys neretai slypi tėvų ar net senelių pasakojimuose, tačiau šiuolaikiniai tyrimai ne tik gerokai inovatyvesni, bet ir puikiai pritaikyti net itin jautriems.

Plačiau
2024 10 01
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Žarnyno virusai 101: praktinis gidas tėvams ir ne tik

Pilvo negalavimai – viena dažniausių, tačiau anaiptol ne paprasčiausiai išnarpliojamų vaikų (ir suaugusiųjų) sveikatos problemų, visame pasaulyje kasdien priverčianti nejuokais sunerimti milijonus tėvų. Ar to priežastis gali būti spintoje slepiamas jau ištuštintas bulvių traškučių pakelis? O gal tai – vienas iš klastingų žarnyno virusų, į lovas paguldančių visą šeimą per kelias dienas?

Plačiau
2024 08 09
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Kaip laparoskopija keičia apendicito operacijas?

Jau ne vienerius metus pacientams, nustačius ūminio apendicito diagnozę, vis dažniau taikoma ne tradicinė apendicito operacija, bet tausojanti chirurginė technika – laparoskopija. Plačiau apie tai, kuo jos skiriasi, kokie yra laparoskopijos privalumai, apie jos eigą ir pooperacinį laikotarpį pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ abdominalinės chirurgijos (pilvo) gydytojas med. dr. Simonas Ūselis.

Plačiau
2024 06 20
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Tulžies pūslės akmenys apie save įspėja skausmais – kaip į juos reaguoti?

Nemalonus skausmas po dešiniuoju šonkaulių lanku – vienas pagrindinių simptomų, leidžiančių įtarti susiformavus tulžies pūslės akmenims. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ Medicinos padalinio vadovas, pilvo chirurgijos gydytojas med. dr. Simonas Ūselis teigia, kad vienos priežasties, kodėl jie susiformuoja, nėra, o skausmams kartojantis ir nesiimant veiksmų, komplikacijos gali vesti net prie sunkios negalios ar mirties.

Plačiau
2024 02 21
Virškinamojo trakto ligos
6 min. skaitymo
Virškinamojo trakto vėžys nebėra itin reta diagnozė jaunam žmogui: kada reikėtų nedelsti?

Tokie atvejai, kai, pavyzdžiui, vos 30-ies sulaukusiam pacientui tenka diagnozuoti virškinamojo trakto vėžinius susirgimus, nebėra reti. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojo gastroenterologo Eimanto Mockaus teigimu, šių gyvenimą sudrebinančių ligų būtų galima išvengti, jei pacientai nedelstų, neignoruotų jaučiamų simptomų ir pagaliau atsikratytų baimės tirtis.

Plačiau
2022 12 20
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Gydytojas gastroenterologas: sėsdami prie vaišėmis nukrauto stalo, nepameskime sveiko proto

Skaičiuojame paskutines dienas iki gražiausių metų švenčių. Vieni skuba pakuoti dovanas, kiti svarsto, kuo gi šiemet reikės pavaišinti į namus sugužėjusius artimuosius. Ką vertėtų žinoti ruošiant Kūčių ar Kalėdų stalą, kad nekankintų virškinimo sutrikimai? Svarbiausiomis valgymo taisyklėmis ir patarimais dalinasi Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas gastroenterologas Eimantas Mockus.

Plačiau
2022 03 23
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Kasmet vis jaunesnio amžiaus žmonėms diagnozuojamas storosios žarnos vėžys. Ką būtina žinoti?

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1500–1700 naujų storosios žarnos vėžio atvejų. Tai sudaro apie 10 proc. visų naujų vėžio susirgimų. Skaičiai – negailestingi. Skaičiuojama, kad nuo šio vėžio kasmet miršta apie 800 sergančiųjų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro chirurgas, koloproktologas doc. dr. Audrius Dulskas sako, kad vos 30 proc. naujų atvejų nustatoma ankstyvose stadijose.

Plačiau
2022 03 03
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Kokias ligas rodo besikartojantys virškinimo sutrikimai?

Kiekvienas iš mūsų esame bent kartą gyvenime susidūrę su virškinimo organų sutrikimais. Nors dažnai jie praeina savaime, dalis jų ne tik tęsiasi ilgesnį laiką, bet ir stiprėja. Tiek jaunimas, tiek garbingo amžiaus žmonės vis dažniau skundžiasi rėmens, sunkumo jausmu viršutinėje pilvo dalyje, diskomfortu pavalgius ar pilvo pūtimu. Medicinos ir diagnostikos gydymo centro vidaus ligų gydytoja Lina Aleškevičienė pasakoja apie kokias rimtesnes ligas tai gali byloti ir kada kreiptis į specialistus.

Plačiau
2022 01 05
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Septyni skrandžio vėžio ženklai: į ką atkreipti dėmesį?

Skrandžio vėžys pirmą kartą buvo aprašytas dar 3000 metų prieš mūsų erą Egipte. Jau tuomet buvo žinoma, kad ši liga lemia lėtą ir sunkią mirtį. Iki šių dienų skrandžio vėžys yra viena dažniausiai diagnozuojamų onkologinių ligų pasaulyje. Apie tai pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja gastroenterologė, endoskopuotoja Agnė Dikčiūtė.

Plačiau
2021 12 22
Virškinamojo trakto ligos
7 min. skaitymo
Gydytoja gastroenterologė: kaip vaišintis, kad didžiosios šventės nesibaigtų rimtais virškinimo sutrikimais?

Didžiųjų metų švenčių periodas – tikras darbymetis gydytojams gastroenterologams. Įvairūs virškinimo, kepenų funkcijų sutrikimai, ūminiai ir lėtiniai kasos uždegimai – tai dažniausios priežastys, dėl kurių į gydytojus ir ligoninių priėmimo skyrius kreipiasi kone vos nuo šventinio stalo pakilę pacientai.

Plačiau
2021 06 06
Virškinamojo trakto ligos
6 min. skaitymo
Vasaros sezono pavojai: kokios ligos tyko sode ar gamtoje?

Įsibėgėjantis vasaros sezonas daug kam asocijuojasi su nerūpestingais savaitgaliais gamtoje, šašlykų kepimu. Лokie virškinamojo trakto ligų sukėlėjai tyko soduose ir daržuose, plačiau pasakoja gydytoja gastroenterologė

Plačiau