Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Echoskopija (ultragarso tyrimai)

Mūsų centre atliekami visi dažniausiai skiriami echoskopijos tyrimai: širdies, kaklo, skydliaukės, prostatos, šlapimo pūslės, inkstų, sąnarių echoskopija, taip pat atliekama ir vaisiaus echoskopiją besilaukiančioms moterims.

Echoskopija Vilniuje atliekama patyrusių gydytojų echoskopuotojų arba gydytojų specialistų – kardiologų, akušerių-ginekologų, endokrinologų ir kt.

Tiksli echoskopija (ultragarso tyrimas) reikalauja ne tik ilgametės gydytojo patirties, bet ir profesionalios medicininės įrangos. Medicinos centre naudojamas lengviau valdomas naujos kartos echoskopas, perteikiantis išskirtinai aukštos kokybės vaizdą, kad galėtume dar tiksliau įvertinti vidaus organų būklę.

Naujausios kartos echoskopas LOGIQ™ E10s (General Electric)

Centre, vieni iš nedaugelio Lietuvoje naudojame naujausios kartos, lyderiaujančio pasaulyje medicininės įrangos gamintojo General Eletric echoskopą LOGIQE10s

Echoskopo privalumai:

  • Geresnės kokybės vaizdas palyginti su ankstesnės kartos ultragarso aparatais – tikslesnė diagnozė.
    cSound architektūra paremtas vaizdo formavimas – visas tiriamo organo vaizdas gaunamas vienodai aukštos kokybės.

Apie echoskopo LOGIQ™ E10s vaizdo kokybę žiūrėkite video formatu

  • Lengvesnis ir greitesnis valdymas – trumpesnis ultragarso tyrimas pacientui, paprastesnis darbas gydytojui.
  • Labiau mobilus ir ergonomiškas – patogesnis pacientui ir gydytojui.

Apie echoskopo LOGIQ™ E10s privalumus žiūrėkite video formatu

 

 

Echoskopiniai tyrimai – nuo šiol ir mūsų naujajame Šeimos medicinos centre Vilniuje!

Šeimos medicinos centras, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro padalinys, įsikūręs Laisvės pr. 10A („Business Garden“ verslo centre) išskirtinis tuo, jog čia ultragarso tyrimai atliekami aukštos klasės aparatu, dirba ilgametę patirtį turintys gydytojai, esant būtinybei, ultragarso tyrimas gali būti atliktas tą pačią dieną, eilių nėra.

Šeimos medicinos centre dirbantys šeimos gydytojai jūsų echoskopijos tyrimus iškart ir pakomentuos, prireikus paskirs reikalingus  laboratorinius tyrimus, nukreips pas kitus gydytojus specialistus.

Šeimos medicinos centras laukia Jūsų darbo dienomis nuo 08:00 iki 20:00 valandos.

Čia atliekama pilvo, kaklo kraujagyslių, skydliaukės ir kojų venų echoskopija.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Dažniausiai užduodami klausimai

Echoskopija arba ultragarso tyrimas – tai neinvazinis tyrimo metodas, skirtas struktūriniams ir kai kuriems funkciniams organizmo pokyčiams įvertinti realiu laiku. Echoskopija – pirmo pasirinkimo tyrimo metodas, nes yra greitas, patogus, neskausmingas, lengvai prieinamas, o svarbiausia – visiškai nekenksmingas.

Echoskopijos metu naudojamos aukšto dažnio garso bangos, kurios vadinamos ultragarsu, tokio garso žmogaus ausis negirdi. Jonizuojanti spinduliuotė nėra naudojama kaip kituose radiologiniuose tyrimuose, pavyzdžiui, rentgene ar kompiuterinėje tomografijoje, todėl echoskopija gali būti atliekama tiek suaugusiems, tiek vaikams ar nėščioms moterims. Echoskopijos tyrimai gali būti atliekami tiek kartų, kiek reikia, o tai labai patogu, jei reikia vertinti gydymo efektyvumą ar būklės dinamiką.

Pasiruošimas ultragarso tyrimui priklauso nuo to, kokie organai tiriami. Yra tyrimų, kuriems pasiruošti nereikia, pvz., minkštųjų audinių, limfmazgių, seilių liaukų, sąnarių, kojų ir rankų venų, kaklo kraujagyslių, skydliaukės, krūtų echoskopija.

Svarbu žinoti, jog krūtų echoskopija bus tiksliausia ją atliekant 10–12 moters ciklo dienomis, nors jokio specialaus pasiruošimo tyrimui nereikia.

Pilvo (vidaus) organų echkoskopija bus efektyvi, jei jai tinkamai pasiruošite – parą iki tyrimo nevartosite pilvo pūtimą sukeliančių produktų, 8 val. iki tyrimo nieko negersite, nevalgysite ir nekramtysite kramtomosios gumos, kad nesužadintumėte virškinimo sistemos. To reikia, kad pilve nebūtų dujų, kurios nepraleidžia ultragarso, be to, po valgio susitraukia tulžies pūslė, todėl gydytojas negali įvertinti jos spindžio ir sienelių, o maistas skrandyje gali uždengti dalį arba visą kasą.

Pasiruošimas inkstų kraujagyslių ir pilvinių aortos šakų tyrimui toks pat, kaip ir pilvo organų echoskopijai, tačiau papildomai reikėtų prisiminti, jog negalima vartoti rytinių vaistų nuo aukšto kraujo spaudimo ir nerūkyti 2 val. iki tyrimo, nes tai turi įtakos kraujagyslių sienelėms, t. y. išmatuoti kraujo tėkmės greičiai gali būti nepakankamai tikslūs, o esant žemam kraujo spaudimui, gali būti, kad kraujo tėkmės greičio visai nepavyks išmatuoti. Prieš šiuos tyrimus reikėtų ramiai pasėdėti nors 15 min.

Tiriant šlapimo pūslę, priešinę liauką, gimdą su priedais per pilvo sieną, reikia, kad šlapimo pūslė būtų pilna, todėl prieš tyrimą reikėtų išgerti negazuoto vandens. Tačiau neskubėkite gerti vandens, jei kartu paskirta vidaus organų ir šlapimo pūslės echoskopija. Gydytojas pirmiausia apžiūrės vidaus organus (juos tiriant negalima gerti 8 val.), o tuomet pasakys, ar šlapimo pūslė pakankamai prisipildžiusi. Jei ne, rekomenduos išgerti vandens ir šlapimo pūslę įvertins po 15–30 min.

Ultragarso tyrimo metu paciento oda ištepama vandens pagrindu pagamintu geliu, kad tarp daviklio ir kūno paviršiaus nebūtų oro. Tyrimo metu pacientas turi plačiai apnuoginti tiriamą paviršių, kad rūbai nesušlaptų nuo gelio (priklausomai nuo tyrimo, gali tekti nusirengti tam tikrus drabužius).

Ant tiriamojo paviršiaus pridėtas daviklis siunčia ultragarso impulsą ir priima nuo audinių atsispindėjusį (ataidėjusį) signalą, vėliau siunčia kitą impulsą (tik truputį kitu kampu) ir vėl priima grįžtantį signalą, tokia seka kartojama daug kartų. Taip sugeneruojamas dvimatis (2D) vaizdas ir ekrane galima matyti organo ar audinio padėtį, struktūrą, išmatuoti jo dydį.

Dėl didelio ultragarso impulsų skaičiaus galima įvertinti judančias struktūras, o naudojant nedidelius ultragarso dažnio pokyčius (doplerio efektą), įvertinti kraujo tėkmės greitį, pagal kurį galima spręsti apie kraujagyslių būklę.

3D echoskopija raba 4D echoskopija atliekama nėščiosioms, nuo kitų echoskopijos tyrimų skiriasi tuo, jog gaunamas vaisiaus paviršinis, o ne plokštumos pjūvio vaizdas. 4D echoskopijos metu 3D vaizdai sujungiami į nedideles sekas ir gaunami trumpi vaizdo klipai, kuriuose matomi vaisiaus judesiai, mimika.

Priklausomai nuo tiriamo organo ar audinio, echoskopija gali užtrukti 10–40 min.

Echoskopijos tyrimai, naudojant doplerį, yra sudėtingesni, trunka ilgiau. Atliekant inkstų kraujagyslių arba pilvinio kamieno ir pasaito arterijų tyrimą, pacientui tenka ilgesniam laikui sulaikyti kvėpavimą. Pacientams turintiems gretutinių patologijų, tai padaryti – ne visuomet pavyksta, todėl tyrimo laikas priklauso ne vien nuo gydytojo, bet ir nuo paciento pasiruošimo bei bendros būklės.

 

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams