Hormonų tyrimai (be skydliaukės ir lytinių)

Hormonai – tai fiziologiškai aktyvios medžiagos, išskiriamos į kraują ir veikiančios visą organizmą. Hormonai reguliuoja viso organizmo medžiagų apykaitą, energiją, darbingumą, produktyvą, charakterį. Hormonų, tokių kaip kortizolis, melatoninas, gastrinas, tyrimai padeda nustatyti atskirų liaukų veiklos sutrikimus. Šie hormonai reguliuoja daugelio organų veiklą, jų disbalansas gali būti susijęs su diabetu, skydliaukės, antinksčių ir kt. organų ligomis. 

Dauguma hormonų tyrimų yra susiję, todėl įprastai hormonų tyrimus skiria Jus gydantis gydytojas.

Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.

Išankstinė registracija nebūtina, tiesiog atvykite ir kreipkitės į registratūrą.

Hormonų tyrimų kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Adrenokortikotropinis hormonas (ACTH)
21.50 €
Aldosteronas*
16.00 €
Gastrinas**
28.00 €
Kopeptinas (CT-proAVP)**
30.00 €
Kortizolis ryte
24.50 €
Kortizolis vakare
24.50 €
Leptinas*
15.00 €
Melatoninas**
48.00 €
Serotoninas**
35.00 €
Somatotropinis (augimo) hormonas (STH)*
21.00 €
Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
5.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš kraujo, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir kraujo paėmimo kainos.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Atmintinė dėl pasiruošimo kraujo tyrimams
deco round
Kodėl

verta išsitirti pas mus?

 • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai. Tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija. 
 • Mūsų laboratorijoje atliktų tyrimų rezultatus pakomentuos laboratorijos specialistai.
  Tokią paslaugą teikia tik nedaugelis šalies laboratorijų.
 • Esant poreikiui, 7 dienas po kraujo paėmimo turime galimybę atlikti daugiau tyrimų iš paimto to paties mėginio.
 • Nėra pavojaus pažeisti ar supainioti tyrimų mėginius dėl transportavimo. 
 • Tyrimus galite atlikti anonimiškai.

Naudinga žinoti

Kortizolis 

Kortizolis – tai antinksčių žievėje sintetinamas hormonas. Šis hormonas ne tik padeda slopinti uždegimus ir reguliuoja kraujo spaudimą, bet ir užtikrina stabilų kraujo cukraus lygį ir teikia energijos, kuri būtina ieškant sprendimų stresinėse situacijose. Kortizolio gamybos ritmą išderina stresas ar jį kelianti veikla, todėl dažnai kortizolis vadinamas streso hormonu. 

Jo kiekis didėja sergant depresija, astma, meningitu, encefalitu, nėštume metu, esant skydliaukės hiperfunkcijai, mažėja esant antinksčių nepakankamumui, autoimuninėms ligoms, susilpnėjus skydliaukės funkcijai.

Kortizolio kiekis labai priklauso nuo kitų hormonų  – sumažėjus jo sintezei, tuoj pat padaugėja adrenokortikotropinio hormono (AKTH).

Kortizolio kiekis ryte ir vakare smarkiai skiriasi, todėl rekomenduoja atlikti rytinį ir vakarinį kortizolio kiekio tyrimą. 

Adrenokortikotropinis hormonas (AKTH; ACTH)

AKTH tyrimas dažniausiai atliekamas nustačius kortizolio koncentracijos padidėjimą arba sumažėjimą. 

Naudojamas antinksčių ir hipofizės ligų, tokių kaip Kušingo sindromas, Adisono liga, hipofizės ir antinksčių navikams nustatyti. 

Šiam rodikliui ypač svarbus tyrimo atlikimo laikas. Didžiausia AKTH koncentracija organizme būna ryte, o vakare kelis sykius mažesnė, todėl tyrimą rekomenduojama atlikti ryte (7–9 val.) ir vakare (15–17 val.).

Stiprus AKTH išskyrimo stimuliatorius yra stresas. Didelio streso metu jo išskiriama iki 20 kartų daugiau.

Somatotropinis (augimo) hormonas (STH)*

Vaikams šio hormono trūkumas sukelia augimo sulėtėjimą. Tyrimą rekomenduojama atlikti visiems vaikams, kurie per lėtai ar per greitai auga. Esant hormono pertekliui, vystosi akromegalija, gigantizmas.

Somatotropinio hormono koncentracija organizme labai greitai kinta. Svyravimus gali sukelti pakitusi gliukozės koncentracija, badavimas, stresas. Jei trūks šio hormono, bus sunku pasiekti rezultatų treniruoklių salėje auginantiems raumenis. 

Somatotropinio hormono tyrimą rekomenduojama atlikti iš ryto, nevalgius, prieš tyrimą rekomenduojama pailsėti, vengti streso. 

Aldosteronas* Šis hormonas reguliuoja vandens, mineralinių medžiagų apykaitą organizme ir kraujo spaudimą (AKS). Aldosterono tyrimas dažniausiai skiriamas esant padidėjusiam kraujo spaudimui, ypač asmenims, kuriems nustatoma žema kalio koncentracija.
Katecholaminai (adrenalinas, noradrenalinas, dopaminas)* Katecholaminų tyrimas atliekamas norint diferencijuoti hipertenzijos priežastis.
Melatoninas* Šis hormonas atsakingas už miego ir pabudimo ritmą. Vos tik sutemsta, kankorėžinė liauka tolygiai paskirsto metaloniną smegenyse. Šis hormonas suteikia nusiraminimo jausmą. Jis labai svarbus, nes padeda ląstelėms atsistatyti ir atlikti gyvybiškai svarbias funkcijas. Dėl metalonino neutralizuojamas energijos suvartojimas, mažėja kraujospūdis ir stresas. Jei metaloninas nesigamintų, jaustume nuolatinį nuovargį. 
Leptinas* Leptinas žinomas kaip alkį ir apetitą kontroliuojantis hormonas. Pavalgius riebaus maisto, ląstelės į kraujotakos sistemą išskiria leptiną, kuris keliauja į smegenis, pernešdamas signalą apie pasiektą sotumo jausmą.
Kopeptinas* Vazopresino (antidiurezinis hormono) analogas. Reguliuoja vandens apykaitą organizme.
Gastrinas* Virškinimo sistemos hormonas. Skatina skrandžio ir kasos sulčių, tulžies išsiskyrimą, skrandžio ir žarnyno veiklą. Sužadinamas maisto arba mechaninio tempimo. Dėl padidėjusios gastrino sekrecijos gali formuotis skrandžio opos, kurios nereaguoja į gydymą.
 • Tyrimų rezultatai bus parengti per 2 valandas, * pažymėtų tyrimų rezultatai – per 14 darbo dienų.
  Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.
 • Dėl tyrimų interpretacijos kreipkitės į laboratoriją tel. +370 5 247 64 17

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės konsultacijai

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana!

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams